Moda

Dla kogo sukienka trapezowa?

Dla kogo sukienki trapezowe?

Tak jak damskie figury mają swoje nazwy (na przykład sylwetka typu jabłko lub gruszka), tak i podobnie rzecz ma się z sukienkami. Nikogo nie powinno dziwić zatem, że istnieją sukienki o kroju trapezu. Kto będzie w nich najlepiej się prezentował? Krótka podpowiedź poniżej.

Modne sukienki trapezowe

Sukienka trapezowa na stałe weszła do damskiej mody. Nic w tym dziwnego, w końcu pozwala ukryć sporo mankamentów figury, a zaakcentować jej mocne strony. Sporo kobiet wybiera ten model, ponieważ ze względu na luźniejszy fason, czują się w nich bardzo swobodnie. Poza tym trapezowa sukienka jest wręcz stworzona do zakładania do pracy oraz pasuje wszystkim kobietom, bez względu na wiek.

Jakie mankamenty figury można ukryć zakładając sukienkę trapezową

Sukienki trapezowe stworzone są dla kobiet, które nie są do końca zadowolone z wyglądu swojego brzucha oraz bioder. Mają stosunkowo luźny kształt, dlatego też nie odpinają sylwetki w tej części. Nie trzeba mieć idealnie płaskiego brzucha, aby wyglądać korzystnie w takim fasonie. Jeżeli tylko uda się dobrać sukienkę, która nie będzie zbyt mocno opinać biustu, z powodzeniem można nosić ją nawet w przypadku otyłości brzusznej. Ten fason zamaskuje również brak talii. Zatem kobiety o typowo chłopięcych sylwetkach, które jednocześnie cierpią na brak wcięcia w talii, ale mogą pochwalić się zgrabnymi nogami, będą w nich świetnie wyglądać.

Jakie atuty figury eksponują sukienki trapezowe

Tak jak wspomniano powyżej, trapezowa sukienka fantastycznie eksponuje szczupłe nogi. Zwykle ma długość mini, ewentualnie kończy się tuż przed kolanami, pozwala zatem odkryć zgrabne nogi. W ten sposób odwrócona jest uwaga od zbyt dużego brzucha czy małego biustu. Świetnie komponuje się z krótkimi marynarkami albo skórzanymi ramoneskami. Można nosić ją z wysokimi kozakami, szpilkami, lub bardziej sportowo, z wygodnymi trampkami.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *