Aranżacje

Bramy rolowane garażowe – komfortowy wjazd do garażu

bramy rolowane

Bramy rolowane zapewniają komfort i przestrzeń w garażu. W standardzie brama zwijana wyposażona jest w silnik, dwa piloty i korbę. Łatwość montażu i bezpieczeństwo użytkowania sprawia, że bramy garażowe rolowane mają swoich wiernych zwolenników. 

 Główne zalety bramy rolowanej

Bramy rolowane to doskonały sposób na zwiększenie bezpieczeństwa domu i zapewnienie dodatkowej ochrony przed intruzami. Są łatwe w instalacji i dostępne w różnych stylach, materiałach i rozmiarach. Można je również otwierać ręcznie lub automatycznie za pomocą pilota. Garażowe bramy rolowane skutecznie odstraszają włamywaczy, ponieważ nie można ich łatwo otworzyć od zewnątrz bez hałasu, który zaalarmuje Ciebie lub Twoich sąsiadów. Ochroni także wnętrze przed atakiem żywiołów. Brama garażowa rolowana sprawdzi się nie tylko w przypadku warsztatu samochodowego lub punktu usług – to świetne uzupełnienie każdego gospodarstwa domowego.

Brama rolowana – wykonanie i montaż

Bramy rolowane wykonane są z profili aluminiowych o wypełnieniu z pianki poliuretanową. Kurtyna bramy rolowanej napędzana jest na wał nawojowy umieszczony w kasecie. Płaszcz bramy można również otworzyć ręcznie, w przypadku przerwy w zasilaniu. Bramy rolowane mogą być zamontowane zarówno w istniejących budynkach, jak i w nowo powstających obiektach. Wzdłuż bocznych krawędzi otworu montowane są prowadnice aluminiowe wyposażone w uszczelki szczotkowe. Możliwość zainstalowania zdalnego sterowania umożliwia otworzenie bramy garażowej bez wychodzenia z samochodu. Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania wielu ponadprogramowych zabezpieczeń takich jak np. fotokomórki czy też zabezpieczenie zamykającej krawędzi. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej, bramy garażowe rolowane mogą stać się także elementem dekoracyjnym.

Ochrona antywłamaniowa – pomyśl o niej przy montażu bramy

Brama rolowana może zapewnić skuteczną ochronę przed zalusami złodziei. Wystarczy zadbać o zamontowanie w bramie garażowej zamka patentowego lub wysokiej klasy wkładki antywłamaniowej. Jak jednak ochronić skrzydło bramy przed wyważeniem? Takie zabezpieczenie bramy rolowanej zapewni zastosowanie specjalnego zabezpieczenia chroniącego przed podważeniem blatu bramy. Specjalna blokada dociskowa skutecznie przytrzymuje bramę garażową przy próbie nieprawidłowego otwarcia bramy. Zwłaszcza w przypadku firmy umieszczonej w garażu, warto zadbać by brama rolowana stanowiła barierę nie do pokonania.

Komfort i bezpieczeństwo użytkowania

Bramy roletowe sprawdzają się tam, gdzie liczy się każdy kawałek przestrzeni. W przeciwieństwie do podnoszonych bram, główną zaletą bram rolowanych jest ich kompaktowa konstrukcja. Dzięki temu zyskasz w garażu sporo dodatkowego miejsca do zagospodarowania. Wolna przestrzeń przed garażem pozwala bezpiecznie zaparkować i nie ogranicza widoczności osobie za kierownicą. Z pewnością takie rozwiązanie sprawdzi się w razie gorszych warunków atmosferycznych. Rolowane bramy garażowe coraz większą popularnością cieszą się również w domach jednorodzinnych i piwnicach.

Roleta garażowa – uzupełnienie elewacji domu

Bramy rolowane garażowe mogą powstać na miejscu już istniejącej bramy. Takie rozwiązanie jest więc możliwe nie tylko w przypadku nowo budowanych obiektów. Odporność na działanie czynników atmosferycznych i mechanicznych przedłuża żywotność rolowanych bram garażowych. Napęd elektryczny umożliwia bezwysiłkowe sprawowanie kontroli nad roletą garażową. Bogactwo wzorów sprawia, że bramy rolowane idealnie dopasowują się do budynków w stylu nowoczesnym i tradycyjnym. 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *