Uncategorized

Jak wybrać łóżko do spania?

expert snu

Gdybyśmy przez chwilę zastanowili się nad tym, ile czasu spędzamy na śnie i odpoczynku, wynik mógłby zadziwić niejedną osobę. Statystycznie w łóżku, przebywamy około ⅓ naszego życia. Mimo że część osób może być zdania, że jest to zmarnowany okres, w którym można by było zrobić wiele pożytecznych rzeczy, to tak naprawdę bez odpowiedniej dawki snu, nie moglibyśmy w ogóle funkcjonować. Odpoczynek jest niezbędny dla naszego mózgu, który odpowiada za wszystkie podejmowane przez nas czynności. Warto, aby w trakcie jego trwania korzystać z wygodnego łóżka i materaca. Jak wybrać odpowiedni produkt do spania? Zapraszamy do lektury.

Wybierz mądrze

Kupując nowe meble do naszego wnętrza, w głównej mierze skupiamy się na tym, aby pasowały do wystroju, odpowiadały naszym gustom i preferencjom, oraz były funkcjonalne. Gdybyśmy w taki sam sposób wybierali łóżko do sypialni, ten artykuł prawdopodobnie nigdy by nie powstał. Niestety to niewiarygodne, ale ilość uwagi, jaką poświęcamy przy zakupie tego produktu, jest bardzo mała, mimo że odpowiednio dobrany ma znaczący wpływ na jakość naszego snu i odpoczynku. Na usprawiedliwienie może przemawiać fakt, że zakup mebla wcale nie jest łatwy, ponieważ na rynku jest naprawdę szeroki wybór łóżek do spania, co w praktyce daje większe pole manewru, ale jednocześnie utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji.

Wysypiasz się?

Jeżeli należysz do osób, które każdego poranka narzekają na to, że znowu się nie wyspały, prawdopodobnie nie jest to jedynie wina Twojego budzika, pracy czy tego, że musisz się wykąpać i umalować. Głównym winowajcą może być niewłaściwe łóżko ze źle dopasowanym materacem. Warto pamiętać, że Twojemu ciału do odpowiedniej regeneracji i odpoczynku nie wystarczy gąbkowy materac czy nieprzystosowany narożnik. Chcesz budzić się każdego poranka pełnym wigoru i sił? Zmień łóżko!

Krótkie, za twarde

Pierwszym błędem, jaki popełnia większość osób, kupując łóżko do swojego mieszkania, jest fakt, że wybierają produkt za mały i źle dopasowany pod względem masy ciała. Pamiętaj, że odpowiednia długość mebla powinna wynosić tyle ile Twoja wysokość plus 25 centymetrów. Jeżeli mierzysz około 180 cm, wybierz produkt o długości co najmniej 205 cm. Nie będziemy wypowiadać się w kwestii szerokości, ponieważ zależy ona od indywidualnych preferencji i tego, czy śpimy sami, czy z drugą połową, dziećmi i na przykład psem.

Kolejną niezwykle ważną cechą jest twardość materaca. Tutaj również nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Można jednak sprawdzić tę kwestię, wybierając się do najbliższego salonu meblowego. Profesjonalne sklepy umożliwiają przetestowanie produktu, jeżeli Twoje ubrania są czyste i nie pobrudzą eksponatu. Aby prawidłowo przeprowadzić badanie, należy położyć się na łóżku i sprawdzić jak zachowuje się materac pod ciężarem naszego ciała. Jednym z największych mitów jest fakt, że im bardziej się zapadamy, tym przyjemniejszy będzie sen i odpoczynek. Niestety nie jest to prawdą, ale błędem, który może nas kosztować problemami z kręgosłupem. Materac powinien dopasować się do kształtu i wagi naszego ciała.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *