Moda

Jakie tkaniny najlepiej sprawdzą się do uszycia sukienki?

suknia ślubna i bukiet

Wybór materiałów do szycia jest niezwykle szeroki, a dobór odpowiedniej tkaniny w przypadku ubrań konieczny jest nie tylko w celu zapewnienia walorów estetycznych, ale przede wszystkim komfortu i wygody. Istotne jednak, aby obie te cechy się ze sobą łączyły, dlatego nie warto się ograniczać i szukać miejsca, które zapewnia dostęp do różnego rodzaju materiałów o wielu ciekawych wzorach.

Sukienka letnia czy zimowa?

Kluczowe znaczenie w wyborze tkaniny ma przede wszystkim to, o jakiej porze roku sukienka będzie noszona. Latem doskonale sprawdzi się wiskoza, ponieważ jest lekka, zapewnia cyrkulacje powietrza, a do tego nie gniecie się. Suknie wieczorowe będą się dobrze układać, kiedy zostaną uszyte z cienkiej tkaniny wełnianej. Często wykorzystywana jest również dziadzina, jednak materiał ten ma bardziej charakter sportowy, przez co najlepiej sprawdza się jako tkanina do sukienek przylegających i casualowych. Bawełna to materiał, który zapewnia komfort i wygodę. Choć tkanina ma tendencję do gniecenia się, to wciąż jest częstym wyborem krawcowych również z tego względu, że ilość wzorów i motywów jest bardzo duża.

Gładka czy wzór?

Odpowiedź zależna jest przede wszystkim od indywidualnego gustu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, co jest obecnie trendy. Najlepiej sugerować się pokazami mody. Obecnie na wybiegu królowały trzy motywy. Pierwszym była elegancka, drobna kratka w kolorze monochromatycznym, drugim kwiaty w wielu odsłonach od motywów folkowych, aż po duże nadruki obejmujące większą powierzchnię materiału, trzecim jest klasyczna koronka, która łączona była z materiałami skórzanymi.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że współcześnie istnieje duża dowolność w wyborze garderoby, dzięki czemu można tworzyć własny i oryginalny styl. Wybierając więc tkaninę na sukienkę warto uciec się do niestandardowych ofert, takich jak drukowanie na materiałach samodzielnie zaprojektowanych wzorów. Rozwiązanie to zapewni im unikatowy charakter, ponieważ daje wiele możliwości, które uzależnione są wyłącznie od wyobraźni.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *