Uroda

Kiedy warto wykonać zabieg depilacji laserowej?

depilacja laserowa

Depilacja laserowa z roku na rok zyskuje na popularności. Nic dziwnego, taki zabieg ma wiele zalet. Przede wszystkim jest jedyną metodą, która umożliwia całkowite pozbycie się zbędnego owłosienia na całe życie. Można przeprowadzić go zarówno na niewielkich partiach ciała, takich jak wąsik czy pachy, jak i na większych obszarach. Dowiedz się więcej i sprawdź, czy warto zdecydować się na zabieg.

1. Zabieg depilacji laserowej – kto na nim skorzysta?

2. Depilacja laserowa – Białystok

3. O czym warto wiedzieć przez zabiegiem depilacji laserowej?

Zabiegi depilacji laserowej wykonuje się w salonach specjalizujących się w tego typu działalności lub w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Białystok także oferuje kilka możliwości: sprawdź na https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-bialystok/.

Zabieg depilacji laserowej – kto na nim skorzysta?

Depilacja laserowa jest zabiegiem dla każdego, jednak istnieje grupa osób, które szczególnie będą usatysfakcjonowane efektami. Laserowe usuwanie owłosienia chwalą sobie posiadacze ciemnych i mocnych włosów. Na czym polega depilacja laserowa? Zjawisko selektywnej fototermolizy oznacza, że wiązka światła emitowana pochłania melaninę – barwnika odpowiedzialnego za zabarwienie włosa – i zamienia ją w ciepło powodujące uszkodzenie struktur odpowiedzialnych za jego wzrost bez naruszenia sąsiadujących tkanek. Właśnie dlatego im ciemniejsze włoski, tym lepszy efekt, choć na rynku dostępne są także urządzenia umożliwiające destrukcję mieszka włosowego u blondynów i blondynek. Działanie lasera, ilość zabiegów i ich efekty są indywidualne. Znaczenie ma grubość włosów i gospodarka hormonalna.

Po przeprowadzeniu serii zabiegu depilacji laserowej można zapomnieć o konieczności ciągłego golenia. Sprawdzi się to w przypadku osób, którym zależy na czasie i u których włosy odrastają szybko. Skuteczna depilacja laserowa sprawia, że zapomnisz o problemie wrastających włosów, podrażnieniach i skaleczeniach.

Depilacja laserowa – Białystok

Gdzie zrobić depilację laserową? Nie ma większego znaczenia, czy wybierzesz klinikę medycyny estetycznej czy gabinet depilacji laserowej. Najważniejsze, aby miejsce, gdzie działa laser depilacyjny, było sprawdzone i wykwalifikowane. Warto sprawdzić, jakie uprawnienia i szkolenia ma personel, jaki laser depilacyjny jest wykorzystywany, czy sprzęt posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany, certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich. Ważne, aby dane miejsce oferowało bezpłatną konsultację oraz jeden impuls laserowy na próbę – pozwala on poznać efekt na własnej skórze.

O czym warto wiedzieć przed zabiegiem depilacji laserowej?

Przeprowadzona seria oznacza, że gładka skóra pozostanie z tobą na zawsze. Ilu zabiegów potrzeba? To kwestia indywidualna, uzależniona od siły mieszka włosowego i specyfiki włosków. Znaczenie mają także choroby i terapia lekami. Warto wiedzieć, że po upływie roku jest potrzebny zabieg przypominający, jeśli pojawią się nowe włosy po jakimś czasie. Działanie lasera skuteczne ogranicza ilość zabiegów przypominających do zaledwie jednego, uszkadzając ten mieszek włosowy.

W czasie, gdy usuwane jest niechciane owłosienie trzeba powstrzymać niektóre zabiegi pielęgnacyjne, na przykład usuwanie zbędnego owłosienia przy użyciu wosku czy depilatora. Istnieje także lista przeciwwskazań, z którą zapozna ekspert. To między innymi skóra potraktowana kwasami owocowymi, terapia doustna retinoidami lub terapia miejscowa kremami z witaminami światłouczulającymi.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *