Aranżacje

Rolety ścienne – co warto o nich wiedzieć?

rolety

Rolety wewnętrzne są doskonałą alternatywną dla tradycyjnych firan i zasłon. Stanowią doskonałą ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem, zapewniają intymność, a do tego pięknie dekorują okna. Z tego też powodu już od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wewnętrzne rolety okienne idealnie nadają się do zasłaniania małych jak i dużych powierzchni, a do tego mogą być montowane do ścian, okien bądź sufitów. W przypadku niestandardowych okien lub z ozdobnymi elementami warto zainstalować rolety ścienne.

Rolety ścienne – jak je zamontować?

Rolety ścienne, z powodu sposobu montowania, nazywane są też wolnowiszącymi. Otóż rolety te nie są montowane do ramy okiennej, ale bezpośrednio do ściany albo sufitu. Po wywierceniu otworów w wyznaczonym miejscu, umieszcza się w nich kołki montażowe i przykręca wsporniki, na których osadza się rolety. A zatem montaż tej przesłony jest niezwykle prosty i szybki.

Podstawowe rodzaje rolet ściennych

Dobry producent rolet ściennych posiada z pewnością w swojej kolekcji dwie linie produkcyjne – rolety ścienne „dzień i noc”, a także rolety naścienne gładkie, w szerokiej gamie kolorów oraz struktur materiałów.
Rolety naścienne „dzień i noc” wykonane są z dwóch rodzajów materiału – transparentnych i nieprzepuszczających światła. Pasy tych materiałów są ułożone naprzemiennie, dzięki czemu możliwa jest kontrola poziomu jasności oraz zaciemnienia w danym pomieszczeniu.

Na rynku mamy też rolety ścienne gładkie, które zaliczają się do linii produktów częściowo przepuszczających (półprzepuszczających) światło. Wykonuje się je z tkanin o gęstym splocie, najczęściej łatwych w utrzymani czystości i nadających się do pokoju alergików. Takie gładkie rolety ścienne są niezwykle eleganckie, dlatego idealnie nadają się do klasycznych wnętrz, zwłaszcza tych o nieco większej przestrzeni.

Najczęściej producent rolet ściennych oferuje, poza standardowymi modelami, również rolety na wymiar. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku posiadania okien o niestandardowych wymiarach.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *