Lifestyle

Ubezpieczenia mieszkania – co musisz o nich wiedzieć?

ubezpieczenie mieszkania

Polisa majątkowa stanowi formę finansowej ochrony w przypadku kradzieży lub nieszczęśliwego zdarzenia losowego. Zakup ubezpieczenia powinien rozpatrzyć zarówno właściciel, wynajmujący budynek osobie trzeciej, jak i osoba zamieszkująca dany obiekt. Przy wyborze odpowiedniego pakietu trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów.

Zakres świadczenia

Ubezpieczenie majątkowe może dotyczyć elementów konstrukcyjnych i fundamentów lub składowych segmentu aranżacyjnego. Klientowi przysługuje prawo wyboru odpowiedniej formy polisy. Cena składki zależy od rodzaju ubezpieczenia oraz ilości i zakresu wprowadzonych opcji dodatkowych. Odszkodowanie wypłacane jest uposażonemu w przypadku:

  • uszkodzenia mienia w wyniku zdarzeń lasowych,
  • kradzieży sprzętu elektronicznego, znajdującego się w budynku mieszkalnym,
  • uszkodzenia szyb lub stłuczenia przez osobą trzecią innych szklanych elementów.

Szczegółowe informacje na temat zakresu polisy majątkowej znaleźć można na stronie firmy CUK.

Kredyt hipoteczny

Osoby ubiegające się o pomoc finansową od banku, często zobowiązane są do zakupu ubezpieczenia nieruchomości. Do raty kredytowej doliczane są wówczas środki odpowiadające comiesięcznemu zobowiązaniu wobec ubezpieczyciela. Odszkodowanie należne w przypadku zniszczenia budynku lub uszkodzenia jego elementów na skutek nieszczęśliwego zdarzenia wypłacane jest wówczas organizacji finansowej, z którą klient zawarł umowę. Jeśli właściciel mieszkania nie zakupi polisy, wówczas bank ma prawo nałożyć karę finansową.

Wysokość składki

Kwota comiesięcznego zobowiązania obliczana jest na podstawie różnorodnych parametrów. Pod uwagę bierze się m.in. rodzaj budynku, jego metraż oraz materiały konstrukcyjne. Każdy klient może samodzielnie wyliczyć wysokość składki, korzystając z kalkulatora online.

Ubezpieczenie mieszkania to doskonale rozwiązanie dla właścicieli nieruchomości, jak i osób, wynajmujących dany obiekt. Przy wyborze odpowiedniego pakietu warto wziąć pod uwagę różnorodne kryteria. Polisa zakupione według potrzeb i preferencji uposażonego to w żadnym wypadku zbędny wydatek, obciążający budżet klienta oraz jego bliskich, ale wprost przeciwnie – doskonałe zabezpieczenie, chroniące przed dodatkowymi wydatkami

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *