Lifestyle

7 porad jak idealnie dobrać kolczyki damskie

kolczyki damskie

Kolczyki to dla wielu kobiet niezbędny dodatek do każdego stroju. Biżuteria jest owszem doskonałym sposobem na ożywienie i urozmaicenie codziennych stylizacji, a kolczyki stanowią ponadto świetną oprawę twarzy. Aby wyglądały one korzystnie, trzeba je jednak dobrze dobrać do siebie. Podpowiadamy, jak to zrobić. 

Jak dobrać kolor kolczyków do swojego typu urody? 

W zależności od Twojej karnacji, lepiej będzie wyglądać na Tobie inny kolor biżuterii. Kolczyki damskie występują w różnych kolorach i odcieniach. Dla dziewczyn o chłodnym typie cery z różowym odcieniem, najlepszym wyborem będą kolczyki srebrne lub z białego złota. Zimne kolory metali doskonale komponują się z typem zim i wiosen. Z kolei żółte i różowe złoto to świetny wybór dla typu urody lato i wiosna o ciepłej tonacji cery. 

Jak dobrać kształt kolczyków do kształtu swojej twarzy? 

Każdy kształt twarzy wygląda dobrze z innymi dodatkami. Kluczem do atrakcyjnego wyglądu jest odpowiednie dopasowanie kolczyków damskich do swoich rysów. Jeśli masz kwadratową twarz, wybierz kolczyki okrągłe lub w kształcie kropli. Jeśli masz bardziej okrągłe rysy, możesz nosić większość rodzajów kolczyków. 

Jak dopasować długość kolczyków do okazji? 

Długość kolczyków dobierz do swojego outfitu. Długie kolczyki damskie są idealnym wyborem do eleganckich, wieczorowych kreacji. Z kolei niewielkie sztyfty to doskonała opcja na co dzień. Idąc na imprezę możesz postawić na biżuterię w nietypowym kształcie. Na przykład kolczyki damskie koła. 

Jak dopasować rozmiar biżuterii? 

Rozmiar kolczyków powinien być odpowiednio dopasowany do twojego ucha. Duże kolczyki mogą wydawać się ciężkie i wyglądać nieproporcjonalnie. Zbyt małe mogą zniknąć w cieniu włosów. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar, który będzie idealnie pasował do twojego ucha. 

Jak dopasować kolczyki do fryzury? 

Biżuteria w okolicy twarzy powinna pasować do twojej fryzury. Długie kolczyki dobrze wyglądają z rozpuszczonymi włosami. Z kolei krótkie modele lub sztyfty lepiej prezentują się z elegancką fryzurą. 

Gładkie czy wysadzane? 

Kolczyki damskie, w zależności od Twoich preferencji, mogą być wykonane z samego metalu szlachetnego lub dodatkowo wysadzane kamieniami. Kolorowe cyrkonie to świetny sposób, by ożywić stylizację. Zwykłe kolczyki damskie bez zdobień to ponadczasowa klasyka, która pasuje do wszystkiego. 

Zwróć uwagę na materiał wykonania 

Jeśli jesteś uczulona na niektóre metale, takie jak nikiel czy chrom, wybierz kolczyki damskie wykonane ze stali chirurgicznej lub złota. W takim wypadku należy kupować biżuterię w sprawdzonych miejscach. Tania biżuteria jest często wykonywana ze stopów różnych metali. 

Zainspiruj się naszymi radami i wybierz dla siebie kolczyki idealne. Powodzenia!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *