Uroda

Jak zdjąć paznokcie przedłużane żelem?

żelowe paznokcie

Manicure żelowy jest bardzo trwały, elegancki i pozwala na bezproblemowe przedłużenie płytki paznokciowej. Jego zaletą jest też to, że po trzech-czterech tygodniach, gdy odrost będzie już mocno zauważalny, nie trzeba od razu tworzyć zupełnie nowego manicure – wystarczy uzupełnić ubytki, spiłowac wierzchnią warstwę lakieru i ponownie pomalować paznokieć. Jednak gdy taka stylizacja nam się już znudzi, trzeba sobie zadać pytanie: jak zdjąć przedłużane paznokcie żelowe? Czy konieczna będzie ponowna wizyta u kosmetyczki czy też poradzimy sobie z tym same, we własnym domu? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w poniższym tekście.

Jak ściągnąć paznokcie przedłużane żelem?

Jeśli mamy mało czasu i nie chcemy inwestować w zakup akcesoriów niezbędnych do wykonania zabiegu, oczywistym wyborem jest wizyta w salonie manicure. Jednak warto wiedzieć, że samodzielne usuwanie paznokci przedłużanych żelem jest stosunkowo proste i przy odrobinie cierpliwości powinniśmy sobie z nim poradzić sami. Czego potrzebujemy by to zrobić? Przede wszystkim sprawdzonych narzędzi i akcesoriów do manicure od www.victoriavynn.com.

Na szczycie listy: akcesoria do usuwania paznokci żelowych przedłużanych znajduje się gruboziarnisty pilniczek do paznokci. Gruboziarnisty czyli ten o gradacji 80-100. Do końcowego wypolerowania potrzebny będzie nam też pilnik o bardzo drobnym ziarnie zwany polerką (gradacja do 240). Do tego dodajmy aceton kosmetyczny, waciki bezpyłowe oraz zwykłą folię aluminiową. Ostatnia rzecz to natomiast delikatna, drewniana szpatułka do paznokci mająca płasko ściętą końcówkę.

Gdy wszystko już mamy pod ręką, możemy zacząć właściwe zdejmowanie paznokci żelowych przedłużanych. Zaczynamy od usunięcia warstwy lakieru za pomocą pilniczka gruboziarnistego. Pamiętajmy by spiłować wyłącznie lakier, ewentualnie górną warstwę żelu. Dzięki temu mamy pewność, że nie uszkodzimy swojej naturalnej płytki paznokciowej.  Krok kolejny to zmoczenie wacików w acetonie, nałożenie ich na paznokcie i zawinięcie w folię aluminiową. Odczekujemy od piętnastu do dwudziestu minut, po czym pojedynczo zdejmujemy folię i wacik. Paznokieć żelowy powinien być na tyle rozmiękoczony, że warstwę żelową będziemy mogły usunąć za pomocą odsuwania drewnianą szpatułką. Czynność powtarzamy na wszystkim paznokciach.

Domowe ściąganie paznokci żelowych przedłużanych zakończ ich wypolerowaniem za pomocą pilniczka polerującego. Dzięki temu wygładzimy płytkę i usuniemy ostatnie pozostałości po żelu. Pozostaje nałożyć oliwkę odżywiającą płytkę paznokciową i gotowe. Samodzielne zdejmowanie żeli przedłużanych możemy uznać za zakończone.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *