Aranżacje

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim

casabianca

Dość chłodno, ale jednak bardzo miło i przyjemnie. Do tego mocno minimalistycznie, ale jednak bardzo funkcjonalnie. Tak można by określić aranżację wnętrz w stylu skandynawskim – wciąż jednym z najbardziej ulubionych wśród Polaków. Czym wyróżniać się będzie taka aranżacja wnętrzarska na tle innych? Sprawdziliśmy to.

Nieprzypadkowa kolorystyka

We wnętrzu mieszkalnym w stylu skandynawskim nie może zabraknąć odpowiednich akcentów kolorystycznych. Chłód i minimalizm rodem ze Skandynawii podkreślać będą takie barwy jak biel, beż, brąz czy jasne odcienie szarości. Oczywiście delikatność tych barw można śmiało łamać nieco mocniejszymi akcentami – ciemny grafit czy czerwień będą trafione w punkt. Urządzając wnętrze po skandynawsku nie można zapominać i o dominancie drewna w naturalnym odcieniu oraz obecności bielonej cegły. To akcenty bez których wnętrze skandynawskie nie ma racji bytu. Drewno i ta postarzana biel świetnie sprawdzać się będą nie tylko w wyborze mebli, ale i podłodze. Niech tradycji skandynawskiej stanie się więc zadość – a podłoga niech zachwyca nas swoją solidną, mega drewnianą konstrukcją.

Ku wygodzie i komforcie

Meble we wnętrzach skandynawskich również rządzą się określonymi ściśle prawami. Muszą być obszerne i maksymalnie wygodne. Dobrze, jeśli będą głębokie. Do tego nie muszą wcale być dekoracyjne. Tutaj hołd składa się minimalistycznym kształtom i prostym formom. W nich tkwi ogromny potencjał sukcesu aranżacji meblowej. Dobrze też, jeśli dominują w nich naturalne odcienie drewna lub postarzana biel. Te właśnie akcenty w połączeniu z solidnym litym drewnem są gwarantem wieloletniego, w pełni satysfakcjonującego użytkowania.

Pełnia naturalnego światła

Wnętrza minimalistyczne rodem ze Skandynawii uwielbiają otwarte i pełne swobodnego dostępu przestrzenie. Takie między innymi, w których brak zasłon czy rolet. Wybierając zaś rodzaj oświetlenia sztucznego warto stawiać na lampy, w których dominują takie materiały jak metal lub szkło. Wielki ukłon w stronę naturalnych, minimalistycznych elementów świetnie współgrać będzie z drewnianymi lub białymi meblami. Wnętrze po skandynawsku – to jest TO!

Artykuł został napisany we współpracy ze sklepem Casa Bianca.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *