Uroda

Frakcyjne odmładzanie twarzy – kilka faktów, które powinnaś poznać, zanim poddasz się zabiegowi laserem!

frakcyjne odmładzanie twarzy klinika miracki warszawa

Chęć lekkiego lub głębokiego odmłodzenia twarzy to jeden z częstszych powodów, dla których panie odwiedzają gabinety medycyny estetycznej. Spośród wszystkich dostępnych metod odmładzania szczególnie jedna cieszy się u pacjentek ogromnym zainteresowaniem. Jest nią laserowe odmładzanie twarzy, które w odwiedzonej przez nas warszawskiej Klinice Miracki można wykonać m.in. przy pomocy lasera frakcyjnego Icon Cynosure firmy Palomar. Czy frakcyjne odmładzanie to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się uporczywych zmarszczek oraz nadmiernej wiotkości skóry? Czy zabiegi laserem frakcyjnym są w pełni bezpieczne? Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie przedstawiamy kilka najważniejszych faktów na temat odmładzania twarzy przy pomocy urządzeń frakcyjnych!

Kiedy warto zdecydować się na odmładzanie twarzy laserem frakcyjnym?

Zabiegi laserowe przy pomocy urządzeń frakcyjnych to jedna z bezpieczniejszych, skuteczniejszych i bardziej sprawdzonych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej w celu widocznej poprawy jakości skóry. Na zabieg laserem frakcyjnym warto zdecydować się nie tylko wtedy, gdy chcemy pozbyć się zmarszczek czy przywrócić skórze utraconą jędrność,lecz także zredukować widoczność blizn lub przebarwień. Frakcyjne odmładzanie pozwoli też na poprawę kolorytu skóry, której odcień bardzo często zmienia się wraz z upływem czasu.

Laserowe odmładzanie twarzy – czy to bezpieczny zabieg?

Frakcyjne odmładzanie twarzy w Klinice Miracki w Warszawie odbywa się przy pomocy platformy Icon Palomar, która została wyposażona w specjalną głowicę do nieablacyjnego odmładzania wybranych obszarów ciała. Nieablacyjny laser podczas zabiegu nie przerywa ciągłości naskórka i wierzchnich warstw skóry, dzięki czemu pozwala na szybkie gojenie skóry i nie naraża pacjenta na długi okres rekonwalescencji. Specjalna głowica lasera umożliwia wykonanie skutecznego zabiegu, zaś wewnętrzny układ chłodzenia pozwala na przeprowadzenie niemal bezbolesnego zabiegu.

Jak wygląda odmładzanie twarzy laserem frakcyjnym?

Zabieg odmładzania frakcyjnego polega na przykładaniu głowicy urządzenia do skóry pacjenta i przemieszczaniu jej po wybranym obszarze skóry. Podczas kontaktu głowicy ze skórą urządzenie emituje i wprowadza w głębokie warstwy skóry kilkaset mikrowiązek w jednym, krótkim impulsie. Światło laserowe prowadzi do obkurczenia i koagulacji niechcianych złogów komórkowych, które następnie są zastępowane zregenerowaną tkanką. Zabieg przy pomocy nieablacyjnego lasera frakcyjnego może być wykonywany na dowolnym obszarze ciała – nie tylko twarzy, lecz także szyi, dekolcie czy każdym innym miejscu, w którym widoczne są oznaki procesu fotostarzenia.

Efekty frakcyjnego odmładzania twarzy

W wyniku przeprowadzonego zabiegu skóra staje gładsza, ujędrniona, pozbawiona nierówności, zmarszczek i bruzd, a także takich niedoskonałości, jak blizny czy przebarwienia. Pacjenci, decydujący się na zabieg przy pomocy laserów, powinni mieć jednak świadomość, że efekty zabiegu nie są natychmiastowe, lecz będą pojawiać się stopniowo w przeciągu kilku miesięcy od zakończenia procedury zabiegowej – właśnie tyle czasu potrzebuje nasza skóra na wewnętrzny proces przebudowy. Warto jednak zaznaczyć, że efekty będą utrzymywać się przez długie lata, jeśli będziemy na co dzień odpowiednio dbać o swoją skórę.

Więcej informacji na temat laserowego odmładzania twarzy przy pomocy urządzeń frakcyjnych znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/urządzenia/icon-palomar-glowica-lux-1540tm/. Pytaj też o szczegóły w Klinikach Miracki w Warszawie. Umów się na wizytę konsultacyjną i wybierz laser najlepiej dostosowany do potrzeb Twojej skóry.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *