Aranżacje

Co położyć na ścianę w kuchni?

Aranżacja kuchni

Nie wiesz, co położyć na ścianę w kuchni? Dobrze trafiłeś! Płytki w kuchni są jednym z tych miejsc w naszym domu, które jest najbardziej narażone na trudne warunki. Potrzebują zatem dobrego zabezpieczenia przed zabrudzeniami, działaniem wysokich temperatur, czy też wilgoci. Dodatkowo ściany muszą być odporne na częste czyszczenie, ponieważ nie trudno na nich o tłuste plamy. Jednak poza stroną praktyczną, ważna jest również estetyka wnętrza. 

Nie od dziś wiadomo, że trafna aranżacja ścian, potrafi całkowicie zmienić dane pomieszczenie. Ze względu na to, że w kuchni spędzamy dużo czasu, musimy czuć się w jej wnętrzu dobrze i komfortowo.  Na szczęście, dzisiejszy rynek pozwala nam na ogromny wybór wśród materiałów, jakie możemy położyć na kuchenne ściany. Sprawdź sam, jakie rozwiązanie najbardziej trafi w Twój gust!

PŁYTKI CERAMICZNE

Płytki ceramiczne to klasyczne i nadal najczęściej wybierane rozwiązanie do kuchni. Dlaczego są tak popularne? Jest to spowodowane tym, że należą one do jednych z najbardziej wytrzymałych produktów na ściany. Dodatkowo, producenci ciągle urozmaicają swoje oferty i dodają nowe wzory do swoich kolekcji, podążając za trendami. Płytki ceramiczne możemy kupić w każdym sklepie budowlanym. Zazwyczaj ich gama kolorystyczna, różnorodne wzory i kształty są tak ciekawe, że ciężko o to, by nic nam się nie spodobało. Dodatkowo, są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na wodę, czy tłuszcz. Wysoka odporność sprawia, że trudno im zaszkodzić. W kuchni najlepiej sprawdzą się płytki, które posiadają grubszą warstwę szkliwa, będą one jeszcze bardziej odporne. Pamiętaj także, że na końcowy efekt na ścianach bardzo duży wpływ ma kolor fugi. 

BETON ARCHITEKTONICZNY

Coraz większą popularnością na naszym rynku, cieszy się również wykończenie ścian betonem architektonicznym. Nadaje on ścianom elegancji i minimalizmu. Idealnie pasować będzie do wnętrz w stylu industrialnym. Bardzo dobrze wygląda z najróżniejszymi aranżacjami. Skomponuje się zarówno z drewnem, cegłą, jak i tkaninami, czy metalem. Najlepiej prezentuje się w jasnych, dużych pomieszczeniach. Jeśli chcesz, by beton znajdował się w miejscu narażonym na działanie wysokiej temperatury, bezpośredniego kontaktu z wodą, czy też pary wodnej, należy pamiętać o jego odpowiednim zaimpregnowaniu. Będzie wtedy na prawdę wytrzymałym produktem. 

TAPETA Z WŁÓKNA SZKLANEGO

Kiedy słyszysz “tapeta”, ostatnie pomieszczenie, o jakim myślisz to kuchnia. Ale czy, aby na pewno tapeta z włókna szklanego będzie złym rozwiązaniem? Otóż nie! Tapety z włókna szklanego występują w najróżniejszych wzorach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdzą się również idealnie w pomieszczeniach, w których na ścianach widnieją jakiekolwiek niedoskonałości. Bardzo dobrze ukrywają pewne mankamenty, a dodatkowo są odporne na ścieranie. Dodatkowym plusem jest możliwość malowania ich na wszystkie kolory, więc jeśli często lubisz eksperymentować z kolorem ścian, tapeta z włókna szklanego sprawdzi się idealnie! Włókno szklane jest odporne na zabrudzenia, wilgoć, działanie wysokiej temperatury, pary wodnej, a nawet na szorowanie. 

To, jak będzie wyglądać Twoja kuchnia, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Pamiętaj, że kuchnia ma być nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna, więc postaw na sprawdzone rozwiązania.

Twoje wnętrze, Twój wybór!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *