Aranżacje

Inspiracje związane z dywanami kuchennymi

aranżacje kuchni

W nowoczesnych polskich kuchniach można zauważyć, że panuje minimalizm. Dzięki temu, wprowadza się większy ład. Najczęściej na podłogach w kuchniach znajdują się panele Jednak, równie często można też znaleźć tradycyjne, drewniane kuchnie.

Połączenie nowoczesności z tradycją

Łączenie nowoczesności z tradycją jest jednym z tych trendów co do jakich nie ma wątpliwości, że jeszcze długo będą panować w wystroju wnętrz. Także, kiedy chodzi o pomieszczenia kuchenne. Na przykład, w nowoczesnej kuchni, w której podłoga zrobiona jest z gresu lub z kafelek można ułożyć gustowny dywan. Taki dywan do kuchni można dobrać do szafek kuchennych i uzyska się rzeczywiście ciekawe efekty designerskie. Stereotypy nawiązujące do tego, aby dywanów nie umieszczać w pomieszczeniach stricte użytkowych już dawno odeszły w niepamięć. A to sprzyja eksperymentowaniu w kuchni i w jadalni. Dywan do kuchni powinien być wytrzymały, odporny na zabrudzenia oraz na uszkodzenia mechaniczne. O tym należy pamiętać, ponieważ kuchnia jest pomieszczeniem często użytkowanym.

Do czego dopasować dywan w kuchni?

Doświadczeni projektanci wnętrz zwracają uwagę na to, że dywany do kuchni warto dopasować do szafek znajdujących się w tym pomieszczeniu oraz do sprzętu AGD. Dobrze będzie wybierać tkaniny w tak zwany deseń – w paski, wzorki, czy typograficzne wzory. W tej chwili możliwości do wykorzystania jest mnóstwo, co oznacza, że każdy znajdzie odpowiednią dla swojego gustu stylizację. Wybierać warto takie dywany, ponieważ na nich okruszki nie będą aż tak bardzo widoczne jak na dywanach jednolitych, na jakich nie ma żadnych wzorów. Niewielki dywanik kuchenny jest bardzo praktyczny, ponieważ w każdej chwili można go strzepać i zwinąć. A to również jest ważne, na przykład kiedy przygotowujemy większą imprezę, a kuchnię mamy połączoną z jadalnią. Dywan do kuchni powinien być także bezpieczny, a więc wykonany z materiału antypoślizgowego. Musi też przylegać do podłoża, co zniweluje ryzyko upadków.

Dywany z różnych tworzyw

Dywany do kuchni można wybierać z tworzyw naturalnych. Mogą to być dywany sznurkowe lub z juty. Są one nie tylko trwałe, ale również odporne na wysoką temperaturę. Jutowe dywany są ciężkie i dlatego nie ma mowy o ich przesunięciu. Zazwyczaj dywany takie mają naturalny kolor, co pozwala zakrywać różnego rodzaju zabrudzenia. Taki dywan, kiedy zostanie zalany, szybko wyschnie. Równoległe pasy lub geometryczne wzory idealnie się sprawdzą. Pasują do wnętrz rustykalnych oraz skandynawskich.

Dywany kuchenne można także wybierać spośród wykonanych z nowoczesnych tworzyw sztucznych. Ich zalety to: trwałość, jakość, estetyka, czy skuteczne wzmacnianie właściwości surowców naturalnych. Są to modele odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie wycierają się, pomimo częstego używania. Są odporne na wilgoć, pleśń i bakterie. Można je łatwo wyczyścić i mocno przylegają do podłoża. Ze względu na właściwości izolacyjne, sprawdzą się na kamiennych podłogach. Warto też nadmienić, że dywany z nowoczesnych tworzyw są bezpieczne dla alergików.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *