Moda

Jak dbać o ubrania, by wyglądały jak nowe?

ciuchy na wieszakach

Ubrania to nasza druga skóra, wyrażają nas i stanowią podstawowy element naszego wyglądu. Dlatego tak bardzo zależy nam na tym, jak się prezentują. Kupując nowe ubrania chcemy, aby jak najdłużej zachowały swój świeży i nienaruszony stan.

Kilka powodów, przez które twoje ciuchy łatwo się niszczą

  1. Pierwszy nasz błąd popełniamy najczęściej już w momencie zakupu ubrania. Polega on na tym, że nie zwracamy uwagi na to, z jakiego materiału wykonane jest dana odzież. Poza tym nie zawsze poświęcamy wystarczająco dużo czasu na sprawdzenie, czy ubranie nie zostało uszkodzone już przed zakupem. Mogą być to uszkodzenia takie jak dziurki czy rozciągnięcia od wieszaków, plamy lub strzępiące się nitki.
  2. Kolejny błąd dotyczy prania ubrań zbyt często. Nie chodzi tu o takie elementy ubioru, jak na przykład bielizna, których nie sposób nie prać po każdym użyciu. Mowa o swetrach, dżinsach i tak dalej, które można w prosty sposób odświeżyć, bez konieczności prania ich. Pomocne jest między innymi używanie steamera lub zwyczajne rozwieszenie prania podczas kąpieli w łazience. Jeśli w naszej łazience nie ma zawieszonych sznurków, pomoże tutaj suszarka ogrodowa leifheit, którą możesz tam wstawić.
  3. Robienie prania w źle dobranej temperaturze to również duży błąd. Przede wszystkim powinno się zaczynać od czytania metek na ubraniach, gdzie znajdują się wszelkie niezbędne informacje dotyczące tego, jak dbać o zakupiony ciuch. Panuje również zasada, że im niższa temperatura prania, tym lepiej dla ubrań, ponieważ materiały, które są prane w wysokiej temperaturze o wiele łatwiej się niszczą i w dodatku mogą się skurczyć.
  4. Używanie suszarki elektrycznej – nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem dla ubrań, ponieważ jest to dużo mocniejsze wirowanie niż podczas prania, które sprawia, że naruszane są szwy i ubrania dużo łatwiej się rozciągają. Dlatego warto, aby suszarka ogrodowa leifheit zastąpiła ten sposób suszenia ubrań, który będzie nie tylko bardziej ekonomiczny, ale i nie będzie powodował uszkodzeń. Dzięki suszeniu na suszarce ogrodowej nasze ubrania zostaną wysuszone w sposób naturalny, a w dodatku zyskają piękny zapach.

Jak prasować ubrania, aby przedłużyć ich żywotność?

Pamiętaj o tym, aby ciemne ubrania oraz te, które posiadają nadruki, prasować na lewej stronie. Dodatkowo ważną zasadą jest to, by nie składać ubrań świeżo po wyprasowaniu,  ponieważ ciepła tkanina jest bardziej podatna na odkształcenia.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *