Uroda

Przedłużanie rzęs – zalety i wady

przedłużanie rzęs

 

Przedłużanie rzęs cieszy się dużą popularnością. Ten sposób zagęszczania jest jednym z najpowszechniejszych i zapewnia dobry i trwały efekt. Jakie akcesoria do rzęs wybrać, aby wykonać idealnie ten upiększający zabieg? Poniżej zalety i wady tego rozwiązania, a także kilka praktycznych porad.

Do zabiegu przedłużania najczęściej wykorzystuje się sztuczne rzęsy – mogą one być wykonane z materiałów syntetycznych, protein naturalnego jedwabiu lub futra norek. Warto stawiać na profesjonalne i wysokie jakości akcesoria do rzęs, czyli np. rzęsy jedwabne, które zapewnią pożądany efekt.

Sztuczne rzęsy – najważniejsze zalety

Takie rozwiązanie pomaga uzyskać efekt dłuższych i gęstych rzęs, których w dodatku nie trzeba malować. Oznacza to wygodę oraz oszczędność czasu, który można poświęcić na coś innego. Oczy prezentują się wtedy perfekcyjnie i nie wymagają poprawiania, a uzyskany efekt utrzymuje się około 3-6 tygodni.

Sztuczne rzęsy pozwalają uzyskać niemal filmowy efekt. Sprawiają, że oczy wyglądają na większe i są wspaniale podkreślone. Trudno o takie spojrzenie przez wytuszowanie rzęs. Co więcej, trzeba przyznać, że będą one pasowały do każdego typu urody. Piękny makijaż oczu dodaje też pewności siebie, co jest bezcenne.

Ważna jest jakość

Przedłużanie rzęs to  wygoda i oszczędność czasu, ale trzeba robić przerwy, aby nie osłabić swoich naturalnych. Duże znaczenie ma też rodzaj rzęs – jedwabne prezentują się niemal jak naturalne, a w dodatku są bardzo gęste. Ich zaletą jest też lekkość. Mniej estetyczne i delikatne są rzęsy syntetyczne, ale na rynku występują ich różne rodzaje – ich zaletą jest jednak, że nie uczulają. Zarówno rzęsy, jak i akcesoria do rzęs powinny być dobrej jakości, gdyż gwarantują najlepszy efekt.

Czy sztuczne rzęsy mają wady?

Przedłużanie rzęs wymaga cierpliwości, gdyż zabieg trwa około 2-3 godzin. Nieprawidłowe wykonanie może skutkować nienaturalnym efektem oraz osłabieniem naturalnych rzęs. Jeśli chcemy to robić samodzielnie, warto nabrać wprawy. Poza tym sztuczne rzęsy trzeba uzupełniać mniej więcej co 3 tygodnie, a to wiąże się ze stałym wydatkiem.

Trzeba też delikatnie się z nimi obchodzić – warto stosować specjalne, nietłuste płyny do demakijażu, unikać ich moczenia. Częste są też sytuacje wypadania kępek nierównomiernie, na przykład w prawym oku, co wygląda nieestetycznie. Warto przeanalizować zalety i wady, aby zdecydować czy przedłużanie jest dla nas odpowiednie.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *