Moda

Płaszcze męskie – kiedy je nosić?

Facet w płaszczu

Nadciągają jesienne albo zimowe dni. Chłód jest coraz bardziej wyczuwalny, a deszcz czy śnieg skutecznie zachęcają do sięgnięcia po cieplejszą kurtkę. Większość mężczyzn wybiera puchówki, skóry albo inne popularne rodzaje kurtek, zapominając nieco o tym, że istnieje alternatywa. To płaszcze męskie – wyjątkowo eleganckie, które pasują do różnych stylizacji i na wiele okazji. Kiedy i z czym je nosić?

Dlaczego płaszcze męskie?

Z prostego powodu – są eleganckie. Ale to nie wszystko! Dobrze skrojony płaszcz, dopasowany do użytkownika, będzie niezwykle wygodny i ciepły, zapewniając odpowiednią ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Poza tym płaszcz męski jest tym rodzajem odzieży wierzchniej, który – w świecie zdominowanym przez proste puchówki lub kurtki pikowane – pozwoli każdemu mężczyźnie wyróżnić się z tłumu. I podkreśli jego męskość oraz charakter.

A jaki mamy wybór? Bardzo duży! Można postawić na klasyczny trencz lub prochowiec, formalną i niezwykle elegancką dyplomatkę, dużo bardziej uniwersalny płaszcz ulsterski lub odporną na deszcz budrysówkę. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Kiedy i do czego nosić płaszcze męskie?

Ze względu na dużą różnorodność i wiele rodzajów płaszczy, ich zastosowanie jest dzisiaj bardzo uniwersalne. Oczywiście większość panów, wybierając ten rodzaj odzieży, skupia się na tym, aby był on jak najbardziej elegancki, dlatego też polecamy je szczególnie:

  • do pracy i podczas spotkań z klientami – płaszcze męskie podkreślają profesjonalizm użytkownika,
  • na oficjalne spotkania, w trakcie których użytkownik chce zrobić wrażenie na innych,
  • na randki, bo eksponują męski charakter i prezentują się nad wyraz elegancko,
  • na spotkania ze znajomymi, w trakcie których liczy się nie tylko szyk, ale również wygoda.

Oczywiście takie modele płaszczy męskich, jak budrysówka czy płaszcz ulsterski można nosić na co dzień, nawet w czasie zakupów czy spaceru po parku. Będą idealne zarówno na jesień, jak i zimę, zapewniając pełen komfort w trakcie chłodnych dni.

Warto pamiętać, że decydując się na płaszcz męski, należy zwrócić uwagę na inne elementy stylizacji. Do czego najlepiej go nosić?

  • Eleganckiej koszuli – z lub bez krawata. Płaszcze podkreślają w ten sposób formalny charakter ubioru i sprawią, że cała kreacja będzie niezwykle elegancka.
  • Swetrów i koszulek – to bardziej casualowa stylizacja, odpowiadająca większej liczbie mężczyzn. Co nie znaczy, że niewskazana – wręcz przeciwnie!
  • Bluz z kapturem – zdziwiony? Takie kreacje mają w sobie wiele uroku i doskonale pasują zarówno do stylizacji młodych, jak i dojrzałych mężczyzn.
  • Spodni typu rurki, jeansów czy eleganckich spodni materiałowych – tutaj wybór jest niemal nieograniczony, bo płaszcze męskie są bardzo uniwersalne.
  • Półbutów, lakierków, butów zimowych, a nawet… tenisówek – tutaj również panuje dowolność, a podczas wyboru warto kierować się tylko rodzajem płaszcza. Młodzieżowe trampki mogą nie pasować do prochowca.

Wybór jest spory, a liczne możliwości pozwolą każdemu mężczyźnie wybrać idealny płaszcz i dopasować się do aktualnie panujących trendów!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *