Aranżacje

Plisy okienne – rodzaje, zalety, charakterystyka

plisy okienne

Plisy okienne to popularna alternatywa dla rozmaitych rolet (klasycznych, rzymskich, typu dzień-noc itp.) oraz żaluzji, które były niegdyś często wykorzystywane w domach czy mieszkaniach. Co warto o nich wiedzieć? Jak wyglądają, dlaczego opłaca się z nich korzystać i jakie są ich rodzaje? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdują się w poniższym artykule. Zapraszamy do czytania!

Czym charakteryzują się plisy okienne?

Plisy okienne cechują się drobną, lekką konstrukcją i jednolitą, zwartą płaszczyzną. Ich kształt przypomina harmonijkę i dzięki temu nie są przytwierdzone na stałe ani w górnej części, ani na dole. Taka konstrukcja sprawia, że można dowolnie regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Ponadto stwarzają wiele możliwości zastosowania. Są niezwykle oryginalne, a swoim wyglądem dodają nowoczesnego charakteru każdemu wnętrzu. Plisy okienne są bardzo proste w obsłudze i pasują do wielu typów pomieszczeń – kuchni, salonu czy sypialni.

Rodzaje plis okiennych

Plisy okienne można sklasyfikować pod różnymi względami. Jednak najpopularniejszym kryterium jest zdecydowanie ich wykonanie, wielkość i przeznaczenie, które ma wpływ na konstrukcję. Tym sposobem wyróżnia się:

  • Plisy standardowe, przeznaczone do stosowania w większości okien.
  • Plisy na wymiar, pod konkretne wymagania klienta i wymiary okna.
  • Plisy okienne dachowe w prowadnicach, które nie opadają podczas przesuwania i szczelnie osłaniają okno.
  • Plisy do okien o niestandardowym kształcie (np. koła czy trójkąta).
  • Plisy do ogrodów zimowych.

Zalety plis okiennych – czy warto je stosować?

Odpowiedź brzmi: oczywiście! Nie dość, że są ładne i estetyczne, to jeszcze przy tym funkcjonalne. Są bardziej ruchome niż żaluzje, więc przy tym – wygodniejsze w obsłudze. Pasują do każdego pomieszczenia zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. Niewątpliwą zaletą plis okiennych jest również możliwość ich odsłaniania i zasłaniania od góry oraz od dołu.To sprawia, że można dopasować ilość światła do aktualnych potrzeb.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *