Zdrowie

Jak schudnąć na wiosnę?

odchudzanie na wiosne

Wiosna rozgościła się za oknem na dobre. Wyższe temperatury skłaniają nas do wymiany garderoby i aktywności na zewnątrz. To właśnie o tej porze roku często zauważamy, że nasze zimowe lenistwo przełożyło się na wyraźną oponkę na brzuchu, niepożądane boczki czy mniejsze wcięcie w talii. Wiele osób wpada w panikę i zadaje sobie pytanie – jak schudnąć na wiosnę? Czy to w ogóle możliwe, by pozbyć się kilku kilogramów skutecznie, a zarazem szybko? Na szczęście zawsze możecie na nas liczyć – mamy dla was kilka wskazówek i odpowiedź na pytanie, jak schudnąć na wiosnę!

Podstawy skutecznego odchudzania

Przede wszystkim powinniśmy postawić sprawę jasno – żadne magiczne tabletki, saszetki do picia, regularne spożywanie danych produktów nie są skutecznymi metodami odchudzania. Takie zabiegi albo nie zadziałają wcale, albo wyrządzą organizmowi sporą szkodę. Od dziś zapomnij o wspomagaczach i postaw na zdrowe odchudzanie. 

Podstawą zdrowego odchudzania jest oczywiście dieta oraz aktywność fizyczna. Aby schudnąć, musimy zachować tzw. deficyt kaloryczny. Bez niego nawet najbardziej wymyślny jadłospis wspomagany herbatkami na odchudzanie okaże się nieskuteczny. Zanim więc przystąpisz do diety, wylicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Kalkulatory zapotrzebowania kalorycznego znajdziesz w internecie. Jeśli już wiesz, jakie jest twoje całkowite zapotrzebowanie energetyczne, odejmij od tego około 300-400 kcal. Wynik będzie liczbą kalorii, którą powinieneś spożywać, by schudnąć.

Drugi punkt, czyli aktywność fizyczna, jest równie istotny. Im więcej się ruszasz, tym więcej kalorii spalasz, a twoje odchudzanie będzie skuteczniejsze. Niewątpliwym plusem aktywności fizycznej jest także rozwój masy mięśniowej, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania – np. do utrzymywania właściwej postawy ciała. Pamiętaj, by wdrożyć aktywność fizyczną do codziennej rutyny. Mogą to być spacery, zumba, bieganie na niewielkie odległości czy treningi siłowe. 

Trening EMS na odchudzanie

Mówi się, że czas to pieniądz. To powiedzenie wydaje się szczególnie aktualne w obecnych czasach. Nie każdy z nas może pozwolić sobie na wielogodzinne treningi na siłowni. Czasem trudno wygospodarować kilka chwil dla siebie, a co dopiero 2-3 godziny dwa razy w tygodniu na dojazd na siłownię, przygotowanie się, trening itd. To naprawdę nie lada wyczyn! Na szczęście istnieje alternatywne rozwiązanie! Trening EMS na odchudzanie to strzał w dziesiątkę!

Trening EMS to ćwiczenia, podczas których mięśnie są dodatkowo pobudzane impulsem elektrycznym. Dzięki temu do pracy pobudzane są mięśnie głębokie, a trening staje się bardziej efektywny. Seria EMS trwa zaledwie 30 minut. W tym czasie wykonujemy ćwiczenia pod okiem doświadczonego trenera personalnego. Pierwsze efekty treningu EMS widoczne są po zaledwie kilku sesjach! Oprócz odchudzania trening EMS: 

  • poprawia wydolność organizmu, 
  • redukuje cellulit, 
  • wspiera budowę masy mięśniowej, 
  • idealnie modeluje sylwetkę, 
  • łagodzi bóle pleców. 

Dodatkowe wskazówki i porady

Pilnowanie właściwej diety i aktywność fizyczna to klucz do sukcesu. O czym jeszcze należy pamiętać, by skutecznie schudnąć na wiosnę? Oto nasze porady!

  1. Zrezygnuj ze słodkich napojów – nawet świeżo wyciskanych soków. Zawierają one dużo cukrów prostych, które powodują szybki wzrost, a później spadek poziomu cukru we krwi, co sprawia, że szybciej stajemy się głodni. Dodatkowo słodkie napoje są bardzo kaloryczne!
  2. Zamień cukier na ksylitol lub eytrytol. Oba te zamienniki cukru mają znacznie mniej kalorii i są słodsze niż tradycyjny cukier, dlatego używamy ich mniej. 
  3. Zrezygnuj z masła. Jeśli nie możesz przekonać się do kanapek bez smarowidła, zamień masło na chudy serek do smarowania lub domowy hummus. 
  4. Pij dużo wody – nawet do 3 l. Dzięki temu nawodnisz organizm i zapełnisz żołądek, co zniweluje poczucie głodu.
  5. Wprowadź do życia spontaniczną aktywność fizyczną. Zacznij podróżować transportem publicznym, wybieraj schody zamiast windy, wysiadaj o przystanek wcześniej niż zazwyczaj, aby zrobić sobie dodatkowy spacer. Taki ruch to kolejne spalone kalorie!

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik sprawi, że skutecznie i szybko schudniesz na wiosnę. Powodzenia!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *