Aranżacje

Jak usunąć kamień z płytek pod prysznicem?

mycie kabiny prysznicowej

Czyszczenie kabiny prysznicowej nie jest łatwym zadaniem. Znajdujące się tam zakamarki i zagłębienia zdecydowanie utrudniają usuwanie brudu i kamienia. Niesystematycznie pielęgnowana kabina bardzo szybko traci blaski, a odbarwienia i zacieki straszą nieestetycznym wyglądem. Jak rozprawić się kamieniem i rdzą w kabinie prysznicowej raz na zawsze? Oto kilka wskazówek.

Przede wszystkim regularność

Usuwanie kamienia z kabiny prysznicowej powinno stać się rutyną. Jeśli nie dopuści się do powstania trwałych nalotów, znacznie łatwiej będzie utrzymać przestrzeń pod prysznicem w idealnej czystości. Niestety łazienka jest stale narażona na kontakt z wilgocią i twardą wodą. Ale systematyczność zapobiegnie konieczności stosowania bardzo agresywnych środków odkamieniających i czyszczących, które mogą niszczyć i rysować powierzchnię kabiny i płytek, jeśli używa się ich nieumiejętnie.

Delikatna pielęgnacja

kabina prysznicowaUsunięcie kamienia z płytek po prysznicem ułatwią specjalne środki dedykowane do czyszczenia kabin prysznicowych. Warto jednak dokładnie zwracać uwagę na skład i działania takich detergentów, bo zbyt silne, mogą tylko zaszkodzić. Idealne będą płyny i pianki, które zawierają kwasy owocowe, bo są delikatne a zarazem skuteczne. Pianki nie spływają z czyszczonych powierzchni, więc czyszczenie jest łatwiejsze i bardziej efektywne. Dodatkowym atutem kupnem środków jest to, że pozastawiają na powierzchni kabiny cienką warstwę ochronną która chroni przed szybkim zabrudzeniem.

Domowe sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej

Dla amatorów domowych sposobów walki z brudem idealnym rozwiązaniem będzie zwykły ocet spirytusowy zmieszany z ciepłą wodą. Taki roztwór ułatwi usunięcie kamienia z płytek pod prysznicem oraz ze wszelkich szczelin przy szynach kabiny. Wystarczy pozostawić go na 10 minut, a potem dokładnie spłukać ciepłą wodą. Dzięki mieszaninie octu z wodą czyszczenie glazury z kamienia będzie również bezpieczne, bo nie spowoduje przebarwień, ani zarysowań. Do mycia i polerowania kabiny należy używać tylko miękkich ściereczek z bawełny, bo szorstkie gąbki czy druciaki powodują mikrouszkodzenia płytek.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *