Lifestyle

Jak zabezpieczyć telefon Sony Xperia M5?

sony xperia m5

 

Każdy posiadacz telefonu komórkowego doskonale wie, iż nieprawidłowa ochrona telefonu szybko sprawi, że będzie on porysowany, poplamiony a nawet może spowodować to problemy w jego działaniu. Jak dbać o model telefonu Sony Xperia M5? Jak go dobrze zabezpieczyć, by służył swojemu użytkownikowi przez co najmniej kilka lat? Poniżej znajdziesz kilka, cennych wskazówek.

1. Ochrona telefonu Sony Xperia M5

Ochrona telefonu Sony Xperia M5 ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania oraz wyglądu. Dlatego też producenci wychodząc klientom naprzeciw, tworzą akcesoria, które idealnie ochronią telefon w każdych okolicznościach oraz warunkach. Jakie są najpopularniejsze sposoby ochrony telefonu? Oraz w jakie warto zainwestować?

2. Odpowiednie etui do telefonu

Etui czy tzw. pokrowiec na telefon ma wiele funkcji. Na rynku dostępnych jest wiele pokrowców wykonanych z różnego materiału, w różnych kolorach i wzorach oraz z różnymi dodatkami. Bardzo popularne są ostatnio wśród klientów etui żelowe.

Takie etui wykonane jest z wytrzymałego i giętkiego żelu, który ma za zadanie w jak najlepszy sposób dopasować się do telefonu (musi idealnie do niego przylegać). Dzięki temu, etui zabezpieczy telefon Sony Xperia M5 przez czynnikami takimi jak np. rysy, zadrapania, obicia, odpryski i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. To również świetna ochrona przez upadkiem. Takie etui dobrze się prezentuje a dzięki różnorodnym jego wzorom – można “ubrać” tak, by pasował on do naszego stylu i charakteru.

3. Szkło hartowane do Sony Xperia M5

Szkło hartowane naklejane na ekran telefonu, to jeden z tych akcesoriów, które są “must have” w odpowiednim dbaniu u telefon. Szkło hartowane pozwala zaoszczędzić sporo gotówki w momencie upadku telefonu i stłuczenia ekranu. A jak wiadomo wymiana wyświetlacza to koszt okołu kilkuset złotych, natomiast za dobre szkło hartowane do Sony Xperia M5 zapłacimy od około 25 do 50 zł (w zależności od sklepu). Szkło hartowane ma wiele plusów. Jest praktyczne niewidoczne, dlatego też nie zmienia wyglądu telefonu. Dodatkowo, ten niewielki element stanowi swoistą tarczę ekranu – chroni go w momencie upadku przez pobiciem, ochrania przed rysami i pęknięciami oraz dostaniem się do niego nieczystości. Warto zainwestować w zakup szkło od razu po zakupie telefonu, by mieć gwarancję, iż w 100% sposób ochraniamy go przed różnymi uszkodzeniami.

4. Folia ochronna do Sony Xperia M5

Folia ochronna, podobnie jak wyżej wspomniane szkło ma również właściwości ochronne. Zabezpiecza się nią jednak cały front wyświetlacza. Folia ochronna zabezpiecza telefon przed drobnymi elementami, które najczęściej przenikają w elementy telefonu – szpecąc jego wygląd oraz powodując drobne uszkodzenia. Przy wyborze folii
warto zwrócić uwagę, by była idealnie dopasowana do telefonu, na którą zamierzamy ją nakleić (kształtem wykrojenia). Warto również takich zakupów dokonywać tylko i wyłącznie w sklepach producentów, gdyż tylko wtedy mamy gwarancję, iż są one dobrej jakości.

Czy warto zainwestować w takie akcesoria? Zdecydowanie tak? Szkła hartowane, folie, pokrowce na telefon sprawią, że będzie on funkcjonował nienagannie oraz dobrze się prezentował nawet przez kilka lat.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *