Lifestyle

TOP5 pomysłów na poprawę humoru

poprawa humoru

Czasami każdego z nas dopada chandra. Zdarza się też, że mamy dzień, w którym po prostu nic nie jest tak, jakbyśmy chcieli. W takiej sytuacji warto poprawić sobie humor, aby nie “utonąć” w czarnych myślach. Poznaj 5 skutecznych sposobów na poprawę nastroju!

Zjedzenie czegoś pysznego

Jedzenie to niezrównany sposób na pokonanie trudnych emocji! Jeżeli jednak jesteś na diecie, nie musisz zajadać się czekoladą – zdecyduj się na zdrową, ale i smaczną przekąskę, na przykład owocowy deser, zdrowe lody z jogurtu lub ciasto bez cukru. Samo przyrządzanie smacznej potrawy na pewno również poprawi Ci humor, a do tego… może nauczysz się przygotowywać coś, czym później uraczysz rodzinę lub przyjaciół…?

Spotkanie z bliską osobą

Smutki, kiedy dzielimy je z innymi, życzliwymi osobami, potrafią “prysnąć”. Poproś więc o spotkanie kogoś, kto jest Ci bliski i dobrze Cię rozumie. Jeżeli nie ma możliwości, abyście spotkali się na żywo, możecie rozmawiać przez komunikator albo zdecydować się na wideorozmowę. 

Ćwiczenia fizyczne

Masz zły dzień, więc postanawiasz zrezygnować z treningu? To błąd! Podczas ćwiczeń uwalniane są endorfiny, zwane też hormonem szczęścia. Dlatego, kiedy czujesz, że wszystko jest “do bani”, spróbuj iść pobiegać lub chociaż udaj się na dłuższy spacer.

Obejrzenie zabawnego filmu

Ważne, aby nie był to żaden ambitny, angażujący intelektualnie obraz, a raczej lekka komedia, przy której można się pośmiać. Jeżeli chcesz, możesz także sięgnąć po film animowany – powrót do lat dzieciństwa zwykle znacząco poprawia nam humor! W sytuacji, gdy masz mało czasu, możesz obejrzeć, chociażby filmik ze śmiesznymi kotami. 

Małe zakupy

Sposób ten jest szczególnie skuteczny u kobiet, ale panowie również lubią przecież od czasu do czasu udać się na mały shopping! Dobrze jest sprawić sobie jakąś nową część garderoby, ale możemy także odwiedzić sklep z dodatkami do wnętrz albo nawet… zwykły spożywczak, w którym kupimy produkt, jakiego nigdy wcześniej nie próbowaliśmy. Nabywanie nowych rzeczy zawsze sprawia ludziom radość – może zatem pomóc nam wyjść z dołka!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *