Lifestyle

Klapki basenowe, czyli bezpieczeństwo na basenie

Flip flops

Jeśli poszukujemy doskonałej formy na aktywne spędzenie czasu, zrelaksowanie się, odpoczynek po cały dniu pracy, warto zacząć częste wizyty na basenie. Regularne pływanie na basenie to doskonała forma, aby odprężyć nasze ciało i kręgosłup, szczególnie jeśli prowadzimy siedzący tryb życia. To także doskonała forma na zrzucenie zbędnych kilogramów, oraz poprawienie naszej kondycji i wytrzymałości. Aktywność związana z pływaniem to również dobry pomysł dla spędzenia czasu dla naszych dzieci i wszczepienie w nich ducha regularnej aktywności.

Jednak mimo świetnej zabawy i zdrowej formy aktywności na pływalni możemy napotkać różnego rodzaju zagrożenia. Bezpieczeństwo na basenie jest bardzo ważne, dlatego po wejściu na właściwą część basenu należy zachować szczególną ostrożność. Ważne jest, aby poruszać się swobodnie i powoli, ponieważ problemów możemy nabawić się przez śliską powierzchnie posadzki, która często pokryta jest wodą. Wiele wypadków dotyczy złamań i stłuczeń, które wydarzyły się na mokrej powierzchni basenowej.

Aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć się przed takim zdarzeniem, warto stosować klapki basenowe, posiadające podeszwy antypoślizgowe wykonane z materiału o dobrej przyczepności, które skuteczniej zabezpieczą nas przed ewentualnym poślizgnięciem, lub uszkodzeniem stopy.

Klapki basenowe – więcej niż obuwie!

Klapki basenowe nie tylko zapewnią bezpieczeństwo przed poślizgnięciem się na mokrej, śliskiej powierzchni, ale to także ochronią nasze stopy przed różnego rodzajami bakteriami, oraz grzybami. Dbanie o higienę naszych stóp, oraz obuwia ochronnego to bardzo istotna kwestia. Ciepłe i wilgotne środowisko na basenie sprzyja rozmnażaniu się grzybów i bakterii. Powstające infekcje są bardzo trudne do wyleczenia i ich pozbycie się może trwać nawet kilka miesięcy. Warto działać więc profilaktycznie i zakładać za każdym razem klepki basenowe. Po wizycie na pływalni, należy również zadbać o czystość obuwia ochronnego, przez wyczyszczenie i pozostawienie do wyschnięcia.

Dostępnych jest wiele modeli klapek basenowych, dlatego ważne jest przed podjęciem decyzji zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Jest wiele zróżnicowanych modeli klapek basenowych, które można dopasować do naszych indywidualnych potrzeb, oraz kwestii finansowych. Dostępnych jest wiele modeli i wzorów w różnej kolorystyce, także każdy na pewno znajdzie odpowiedni model dla siebie.

Na koniec warto dodać, że klapki basenowe nie nadają się do codziennego użytku, ze względu na sposób wyprofilowania, dłuższe spacerowanie w nich może powodować bóle pięt oraz kostek.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *