Biznes / praca

Jak zwiększyć efektywność pracy? Sprawdź, jakie to proste!

wydajność w pracy

Spędzasz w biurze długie godziny, ale masz wrażenie, że i tak zawsze jesteś “do tyłu” w zakresie obowiązków, które musisz wykonać? Oznacza to, że potrzebujesz dowiedzieć się, jak zwiększyć efektywność pracy. Poznaj sposoby na zwiększoną produktywność pracy, które polecają trenerzy biznesu!

Unikaj rozproszeń

Każdego z nas w pracy rozprasza coś innego – widok za oknem, leżąca na biurku gazeta lub zapach kawy, którą przygotowuje kolega siedzący na miejscu obok. Nasz mózg nie jest jednak tak wielozadaniowy, jak nam się wydaje – kiedy skupia się na innych bodźcach, nie koncentruje się już na pracy. Ogranicz zatem do minimum czynniki, które powodują u Ciebie trudności z koncentracją!

Przychodź do pracy wypoczęty

Po zarwanej nocy ciężko jest pracować wydajnie – czujemy się zwyczajnie kiepsko fizycznie i marzymy tylko o tym, by ten dzień już minął… Dołóż więc starań, aby zawsze przychodzić do firmy po dobrze przespanej nocy, a także… solidnym śniadaniu!

“Odetnij się” od Internetu

Efektywność pracy dramatycznie spada, gdy… przez połowę czasu spędzonego w biurze przeglądamy portale społecznościowe lub strony z memami. Obowiązków do wykonania nam przez to nie ubywa, a czas gwałtownie się kurczy… Korzystaj więc z sieci tylko w takim zakresie, w jakim wymaga tego od Ciebie Twoja praca!

Pogaduchy zostaw na czas po pracy

Lubisz rozmawiać ze współpracownikami? Super! Dłuższe rozmowy o życiu warto jednak pozostawić na czas po pracy – “zagadanie się” może sprawić, że “ockniesz się” zbyt późno, by ze wszystkim się wyrobić. Jeśli zatem masz ochotę pogadać z kolegami z biura, zaproponuj wspólne wyjście na piwo lub pizzę po wykonaniu swoich obowiązków.

Wykorzystuj przypływy motywacji

Zapewne w pracy masz chwile, kiedy nie chce Ci się nic robić, ale… na pewno zdarzają się także momenty, gdy jesteś pełen zapału. Takie sytuacje trzeba umieć wykorzystać – dzięki temu nie będziesz tak sfrustrowany, gdy… za jakiś czas będziesz mieć mniej energii do pracy.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *