Aranżacje

Jakie dodatkowe wyposażenie przyda się do naszej kuchni?

aranżacja wnętrz

Odpowiednio dobrane akcesoria oraz sprzęt AGD nadadzą wnętrzu naszej kuchni zupełnie nowego charakteru. Jakie dodatkowe wyposażenie przyda się do naszej kuchni?

Jakie dodatkowe wyposażenie przyda się do naszej kuchni?

Oprócz mebli oraz sprzętu AGD każda kuchnia powinna być wyposażona w niezbędne akcesoria, które ułatwią i umilą przygotowywanie posiłków. Ponadto, pełnią one również funkcję designerską. Dodatkowe wyposażenie kuchni powinny stanowić pojemniki na produkty sypkie, które pozwolą utrzymać porządek w pomieszczeniu. Jeśli chcemy je trzymać na wierzchu, wybierzmy estetyczne modele. Kolorystycznie dopasujmy je do mebli, aby tworzyły spójną całość. Obecnie dostępne są w wielu wzorach i kolorach i można je dopasować do aranżacji wnętrza.

Jakie dodatki do otwartej kuchni?

Łączenie kuchni z salonem to jeden z trendów, który z roku na rok zyskuje na popularności. Otwarta przestrzeń dzienna, optycznie powiększa, a poza tym jest ciekawym rozwiązaniem. W aranżacji otwartej kuchni bardzo ważny jest dobór dodatków, sprzęt, a także kolorów.

Decydując się na połączenie kuchni z salonem, warto zachować ten sam styl, aby strefa kuchenna i wypoczynkowa tworzyły spójną całość. Istotne jest trzymanie się dominującego motywu oraz kolorów. W ten sposób unikniemy wrażenia przesady. Aby nie było nudno i monotonie, wnętrza możemy urozmaicić akcentami kolorystycznymi w postaci akcesoriów.

Doskonałym sposobem jest wybranie mocnego akcentu kolorystycznego, który doda charakteru i głębi, a także orzeźwi pomieszczenie. Doskonale sprawdzą się tu dozowniki, chlebami utrzymane w tej samej barwie kolorystycznej.

Jakie akcesoria do kuchni wybrać?

Kuchenne akcesoria nie tylko ułatwiają gotowanie, ale również posiadają walory estetyczne. W kuchni nie może zabraknąć kompletu porządnych noży, dzięki którym przygotowywanie posiłków będzie przyjemniejsze. Warto wyposażyć również w pojemniki na sól i pieprz. Trzymając je na wierzchu, wybierzmy takie, które współgrają z resztą wyposażenia, aby ładnie się prezentowały.

Jeśli lubimy piec ciasta, obowiązkową pozycją będzie patera. Wybierzmy kolorową, o niebanalnym kształcie np. ananasa. Niezbędnymi akcesoriami są również szczypce, ubijaki, łopatki, a także łyżki wazowe, które wykonane są z różnych materiałów. Wciąż popularnością cieszą się drewniane, których używa się do patelni i garnków teflonowych.

Nie niszczą ich powierzchni. Kolejna pozycja obowiązkowa to chlebak. Trzymamy go zazwyczaj na widoku, wiec warto również wybrać designerski, który będzie współgrać z aranżacją pomieszczenia. W ten sposób zachowamy harmonię.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *