Uroda

Kosmetyki ze szczyptą torfowej legendy

Kosmetyki na twarz

Profesor Stanisław Tołpa (1901-1991) to jeden z najbardziej znanych polskich naukowców. W latach 80. ubiegłego wieku kraj obiegła sensacja: polski naukowiec wynalazł lek na raka. Do Wrocławia, gdzie pracował profesor, ściągały tysiące chorych ludzi, mających nadzieję na cudowne wyleczenie. Nadzieję na to, że ekstrakt z torfu ma zbawienne działanie w chorobach nowotworowych, żywił też do końca sam jego twórca.

Środek ochrony roślin, lek, składnik kosmetyków

Profesor Tołpa był jednak botanikiem, a nie lekarzem onkologiem. Środowisko medyczne odniosło się do jego wynalazku co najmniej sceptycznie, a niejednokrotnie wręcz wrogo. Władze PRL nie pozostały jednak obojętne na pogłoski o sensacyjnym odkryciu i wyasygnowały dużą sumę pieniędzy na przeprowadzenie specjalistycznych badań. Nad preparatem Tołpy przez trzy lata pracowało około dwustu naukowców z różnych dziedzin.

Ostatecznie nie udało się udowodnić, że preparat z torfu stworzony przez profesora Tołpę może leczyć raka, choć ponad wszelką wątpliwość ustalono, że może on wzmacniać układ odpornościowy. Stworzony początkowo jako naturalny środek ochrony roślin ekstrakt torfu trafił nawet w latach 90. do aptek, ale po kilku latach został z nich wycofany. Licencję kupiła natomiast Barbara Piasecka-Johnson. Powstała w 1989 roku firma Torf Corporation wytwarza obecnie ok. 350 dermokosmetyków i kosmetyków roślinnych marki tolpa®.

Są wśród nich także kosmetyki do nawilżania, regeneracji i rewitalizacji, które dostępne są w sklepie internetowym na stronie https://tolpa.pl/kobieta/cialo/pielegnacja/nawilzanie.html. Wszystkie one zawierają dodatek preparatu słynnego profesora, są za to wolne od rozmaitych sztucznych dodatków. Producent wykorzystuje do maksimum składniki naturalne.

Niezwykłe właściwości torfowego ekstraktu

Profesor Tołpa przeżył 95 lat. Kto wie, być może dzięki temu, że od chwili wynalezienia swego preparatu codziennie wypijał dwie szklanki jego roztworu. Wierzył, że dzięki temu omijają go wszelkie infekcje. Istnieją liczne doniesienia o znaczącej poprawie stanu zdrowia chorych, którym ten preparat podawano.

Sam zaś torf jest rodzajem skały osadowej, powstałym w wyniku niepełnego rozkładu szczątków roślinnych. W jego powstawaniu uczestniczyła także woda i rozmaite mikroorganizmy, dlatego torf zawiera wielką ilość związków organicznych, minerałów, makro- i mikroelementów. Sprzyja walce z wolnymi rodnikami i poprzez to przyczynia się w pewnym stopniu do profilaktyki chorób nowotworowych. Jego zawartość w kosmetykach ma dodatkowo chronić skórę przed działaniem niekorzystnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *