Moda

Modny i elegancki strój do pracy – czyli jaki?

elegancki strój biurowy

Jak ubrać się do pracy? To wszystko zależy gdzie pracujesz. Oczywistym jest fakt, że pracując na w miejscu gdzie nie ma bezpośredniej styczności klientem można pozwolić sobie na luźniejszy strój.  Jednak gdy obcujesz z klientami lub zajmujesz wysokie stanowiska kierownicze czy dyrektorskie Twój wizerunek powinien być nienaganny.

Trzeba też zwrócić uwagę czy w miejscu pracy nie  ma ustanowionych jakiś zasad dot. stroju pracownika. Jeżeli są, to nalezy dostosować się do oczekiwań pracodawcy. Jeśli natomiast nie ma, to należy dobrać taki ubiór, aby Tobie było wygodnie i by pasował do otoczenia.

Stanowiska pracy, gdzie nie ma kontaktu z klientem są łatwiejsze w doborze stroju.Trzeba pamiętać by ramiona były zasłonięte, długość spódniczki, sukienki była najkrótsza do kolan, a sam ubiór był czysty, wyprasowany i niezbyt krzykliwy.

Elegancki strój do pracy

Jednak gdy pracujesz z klientem lub posiadasz wysokie stanowisko w firmie należałoby o swój wygląd zadbać dużo bardziej. Przede wszystkim Twoja garderoba powinna być ze sobą spójna, czyli by można było niemal dowolnie miksować koszule, ze spodniami czy spódnicami. Dzięki temu nie będziesz potrzebowała nie wiadomo jak wielkiej garderoby a codziennie będziesz wyglądać inaczej. Pamiętaj by strój do pracy nie były zbyt obcisły, dekolt były jedynie podkreśleniem  Twoich kształtów a nie ich pokazywaniem, spódniczka nie może być zbyt krótka. Miejsce pracy to w końcu nie spotkanie towarzyskie. Ubiory podkreślające seksapil nie będą dobrze widziane. Nie oznacza to, że masz w ogóle nie podkreślać swoich walorów. Przeciwnie rób to ale z klasą i wdziękiem. Powinnaś wyglądać jak kobieta sukcesu.

Ubiór do pracy powinien składać się z eleganckich spódnic, prostych w kant spodni, koszul dobranych do Twojego rozmiaru.

Modne żakiety damskie będą świetnym dodatkiem do każdej stylizacji. Zapewnią Ci elegancki wygląd i jednocześnie podkreślą Twoją kobiecość.

Ubiór do pracy nie musi być nudny. Fakt, faktem, że należałoby używać stonowanych kolorów, jednak można korzystając z dodatków wzbogacić go. Trzeba uważać by nie przesadzić z tym. Jednak np. kolorowa apaszka do ciemnej sukienki rozjaśni Twój strój.

1 comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *