Aranżacje

Nowoczesny salon w szarościach

salon w szarości

Salon w szarościach to świetne rozwiązanie dla osób, doceniających nietypowość industrialnego stylu. Kolor ten wykorzystywany jest jednak nie tylko w aranżacjach przemysłowych. Szary kolor może bowiem zachwycać elegancją lub nadawać wnętrzu lekkiego charakteru. Warto wiedzieć, jak wykorzystywać neutralne barwy w aranżacji salonu.

Tło dla innych dodatków

Szare ściany dobrze komponują się z meblami wykonanymi z naturalnego drewna, zielenią domowych kwiatów itd. Dzięki neutralnym odcieniom można bowiem wyeksponować poszczególne elementy aranżacyjne. W doborze dodatków warto kierować się konsekwencją. Na tle szarych ścian dobrze będą wyglądać fronty lub obicia mebli w podobnym tonie kolorystycznym. Industrialne wnętrza urozmaicą ciemniejsze wstawki, podkreślające fabryczny charakter przestrzeni. Salon w szarościach warto wykończyć podłogą wykonaną z naturalnego drewna. Jasny kolor ociepli przestrzeń, ciemniejszy ton wydobędzie z niej głębie. Można również zdecydować się na użycie farby, stanowiącej dopełnienie barwy ścian.

Efektowne lampy

W industrialnym wnętrzu charakterystyczny motyw stanowią elementy, noszące ślady zużycia. Przestrzeń tę warto urozmaicić szarymi lampami wzbogaconymi rdzawymi lub ceglanymi akcentami. W przypadku nowoczesnych wnętrz często stosuje się światła LED. Są one wydajne i trwałe. Nie wykazują one również szkodliwego oddziaływania na ludzki wzrok. W nowoczesnym salonie idealnie sprawdzą się oprawy, emitujące popielate światło. Mogą to być lampy punktowe lub taśmy montowane w obrębie mebli. Popielate światło pozwoli również wyeksponować ciekawy element aranżacyjny salonu, np. obraz lub oryginalną rzeźbę.

Pozostałe dodatki

W zależności od wyboru tonacji szarości, do barwy ścian warto dobrać pozostałe akcesoria pokoju dziennego. Wzory i odcienie dodatków powinny dobrze komponować się z przewodnim motywem kolorystycznym. W szarym salonie świetnie prezentują się szklane i stalowe elementy. Mogą to być ołówkowe stoliki lub grafitowe wazony. Nie należy jednak rezygnować z oryginalnych dekoracji. Poduszka z nietypowym wzorem i obraz z wielobarwną grafiką ożywią wnętrze, sprawiając, iż nabierze ono dynamiki. Najważniejsza jest konsekwencja.

W nowoczesnych aranżacjach stosowane są różnorodne warianty kolorystyczne ścian i dodatków. Przy wyborze odpowiedniej opcji warto wziąć pod uwagę nie tylko własne preferencje, lecz także ulokowanie przestrzeni względem środowiska zewnętrznego, układ mieszkania oraz aspekty psychologiczne.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *