Uroda

Bezbolesne i trwałe usuwanie owłosienia za pomocą depilacji laserowej

depilacja laserowa

Skóra gładka, bez nadmiernego owłosienia i bolesnych podrażnień, to marzenie większości kobiet i mężczyzn. W osiągnięciu tego celu może nam pomóc wiele metod, jednak tylko jedna pozwala pozbyć się problemu niechcianych włosków na ciele raz na zawsze. O czy mowa? Oczywiście o depilacji laserowej!

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserem to zabieg, któremu możemy poddać się w specjalizujących się w tej metodzie salonach. Personel wykonujący zabieg wie, jaką moc i czas trwania impulsu wybrać. Podczas depilacji będzie przykładał do depilowanego miejsca specjalną głowicę laserową wytwarzającą wnikające w głąb skóry, ale w pełni bezpieczne dla człowieka wiązki światła. Są one pochłaniane przez melaninę, barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Następnie niszczą struktury odpowiadające za wzrost włosków, a więc można zapomnieć o ich uciążliwym odrastaniu.

Korzyści płynące z zabiegu

Największą zaletą depilacji laserowej są jej trwałe efekty. Podczas gdy po goleniu włoski odrastają co 1-2 dni, a po woskowaniu co ok. miesiąc, laser u wielu osób pozwala pozbyć się owłosienia na całe życie. Włoski nie tylko więc nie odrastają, ale też boleśnie nie wrastają w skórę. Depilacja laserowa nie powoduje też podrażnień. Co prawda skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, ale to normalny objaw, który szybko mija. Golenie tymczasem naraża nas na zacięcia, ranki i krostki, a nawet zapalenie mieszków włosowych. Jest to szczególnie częste przy depilacji okolic bikini.

Od wybrania tej metody odstrasza czasem cena. Jeśli jednak popatrzymy na to w szerszej perspektywie, okazuje się, że niesłusznie. Serię zabiegów laserem wystarczy bowiem wykonać raz, co opłaca się bardziej niż regularne kupowanie nawet najtańszej maszynki przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Wizyta u kosmetyczki na woskowaniu kosztuje natomiast niemal tyle samo, co jeden zabieg depilacji laserowej.

Czy depilacja laserem boli?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które poważnie myśli o depilacji laserowej. Dokładną skalę bólu odczuwanego podczas ciężko określić, gdyż każdy będzie przeżywał go inaczej. Najczęściej jednak odczucia podczas przykładania głowicy opisywane są jako „pieczenie”, „ukłucie”, „szczypanie” i po odsunięciu aparatu natychmiast ustępują. Osoby korzystające i z lasera, i z wosku, określają tę drugą metodę jako bardziej bolesną. Depilacja laserowa jest więc w porównaniu z innymi metodami niezwykle skuteczna i trwała, o czym możesz łatwo przekonać się sam!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *