Moda

Piżamy damskie bawełniane – jak wybrać?

Piżamy damskie bawełniane

Istnieje wiele czynników mających bezpośredni wpływ na komfortowy sen, dający ukojenie i solidny wypoczynek po ciężkim dniu. Ważne jest nie tylko zadbanie o świeże powietrze w sypialni czy wygodne łóżko. Równie ważne jest to, w czym chodzimy spać. Nocny strój powinien być przede wszystkim wygodny. Czym więc warto kierować się, wybierając piżamę? Dlaczego tam popularnym w tym przypadku rozwiązaniem jest zastosowanie nocnej bielizny wykonanej z bawełny?

O czym warto pamiętać, wybierając piżamę?

Piżama ma zapewniać komfortowy sen, dlatego też tak ważny jest jej odpowiedni wybór. Przede wszystkim nie może być zbyt ciasna, dlatego też dobrym rozwiązaniem może być zakup odzieży do spania większej o jeden rozmiar. Dzięki temu nie powinna uwierać czy krępować ruchów. Ponadto warto pamiętać o tym, że piżama powinna być odpowiednio dobrana do pory roku. To ważne nie tylko z punktu widzenia komfortu, ale również i zdrowia, o czym niestety wiele osób zapomina.

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając piżamę? Poza odpowiednim rozmiarem i dopasowaniem do pory roku nie bez znaczenia jest również materiał, z jakiego została wykonana. Najlepszym wyborem będą tkaniny pochodzenia naturalnego. Dobrym wyborem, szczególnie w okresie zimowym będzie bawełna, która doskonale chroni przed zimnem, a jednocześnie doskonale zapobiega przegrzaniu się. Latem warto zamienić piżamy bawełniane na te wykonane z jedwabiu lub wiskozy, choć i niektóre bawełniane modele będą się bardzo dobrze sprawdzały nawet w czasie niezwykle upalnych nocy. Niezależnie od pory roku warto unikać odzieży do spania wykonanej z materiałów syntetycznych. Być może prezentują się estetycznie i są stosunkowo niedrogie, jednak ze względu na niezbyt dobry przepływ powietrza niezależnie od pory roku będą powodowały uczucie dyskomfortu w czasie snu.

Dlaczego bawełniane piżamy do idealne rozwiązanie dla komfortowego snu?

Bawełna ze względu na swoje liczne walory jest materiałem niezwykle popularnym i cenionym, wykorzystywanym bardzo często nie tylko w produkcji odzieży nocnej. Bawełna jest bardzo miękkim włóknem o szerokim zastosowaniu. Wystarczy tylko spojrzeć na metki wszystkich znajdujących się w gospodarstwie domowym ręczników, pościeli czy odzieży, aby naocznie przekonać się, w jak wielu z nich bawełna będzie stanowiła podstawowy surowiec.

Bawełna ma wiele zalet, a jedną z najistotniejszych jest bardzo dobra przepuszczalność powietrza, co gwarantuje uczucie komfortu niezależnie od temperatury i pory dnia. Dodatkowo jest to materiał, który nie tylko oddycha, ale również dość dobrze sprawdza się przy pochłanianiu niepotrzebnej wilgoci. Piżamy bawełniane, jeżeli nie będą za ciasne, nie będą odparzały, przez co sprawdzą się nawet przy delikatnej i bardzo wymagającej skórze. Bielizna nocna wykonana z tego materiału z powodzeniem może być użytkowana nawet w czasie wysokich letnich temperatur.

Obecnie branża tekstylna coraz częściej korzysta z bawełny, która w czasie uprawy nie miała styczności z jakimikolwiek groźnymi substancjami chemicznymi, co czyni ten materiał nie tylko komfortowym, ale i bezpiecznym dla zdrowia. Warto również podkreślić, że w bawełnie na próżno szukać obecności insektycydów (głównie parathionu oraz diazinonu) oraz metali ciężkich, substancji ropopochodnych czy formaldehydu. Są to substancje szkodliwe nie tylko dla skóry, ale również zagrażające zdrowiu. Ze względu na brak styczności bawełny z chemicznymi substancjami, zarówno piżamy wykonane z tego materiału, jak i inne wyroby tekstylne są bardziej plastyczne, delikatne i miękkie w dotyku, a przy tym znacznie wytrzymalsze, co oznacza, że wolniej się zużywają oraz dość dobrze znoszą nawet częste pranie, pod warunkiem, że prowadzone jest zgodnie z instrukcjami zawartymi na metce.

Piżamy damskie bawełniane to idealne rozwiązanie nie tylko dla wszystkich ceniących sobie komfort, ale również mają problemy skórne. Ze względu na hipoalergiczne właściwości materiału bawełniane piżamy będą komfortowe w użytkowaniu nawet w przypadku osób z problemem częstych podrażnień skórnych czy skłonnościami do atopowego zapalenia skóry.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *