Uroda

Bezinwazyjny lifting twarzy – piękno bez bólu i wyrzeczeń

lifting twarzy

Wiele z nas pragnie zatrzymać czy nawet cofnąć czas dla swojej urody. Dlatego, chociaż nie mamy wpływu na jego przemijanie, zawsze możemy postarać się zachować piękno jak na dłużej. Z pomocą przychodzą nam wtedy nie tylko odpowiednia pielęgnacja i higieniczny tryb życia, lecz także zabiegi medycyny estetycznej. Pragniesz stać się piękniejsza bez wyrzeczeń, w tym okresu rekonwalescencji? Poznaj nasze propozycje bezinwazyjnego liftingu twarzy. O porady poprosiliśmy ekspertów Bieńkowscy Clinic.

HIFU, czyli odmładzanie skóry za pomocą ultradźwięków

Jednymi z najchętniej wybieranych zabiegów bezinwazyjnego liftingu twarzy z pewnością są te wykorzystujące ultradźwięki. A dokładniej HIFU, czyli High-intensity focused ultrasound, co tłumaczy się jako skoncentrowaną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. W jego trakcie specjalista przesuwa specjalną głowicą po obszarze zabiegowym. Wytwarzane przez urządzenie drgania rozgrzewają tkanki do 65-70℃, powodując naturalne kurczenie się włókien kolagenowych oraz stymulując fibroblasty do wytwarzania nowych białek – nie tylko kolagenu, lecz także elastyny.

Stosując tę metodę, można działać na różnych obszarach skóry. Możliwy jest między innymi bezinwazyjny lifting powiek, całej twarzy, szyi, ud, pośladków, ramion, brzucha, talii czy nawet kolan – wymieniają eksperci Bieńkowscy Clinic w Częstochowie.

Bezinwazyjny lifting twarzy za pomocą fal radiowych

Radiofrekwencja to kolejny niezwykle skuteczny sposób na lifting twarzy bez naruszania ciągłości tkanek. Sam zabieg wygląda dość podobnie do tego z zastosowaniem ultradźwięków – lekarz przesuwa głowicę specjalnego, emitującego fale radiowe urządzenia, co pozwala na podgrzanie tkanek. To, która z procedur będzie odpowiedniejsza, może zależeć od stanu skóry. O wyborze zabiegu powinien zadecydować specjalista podczas konsultacji. Radiofrekwencję bardzo często łączy się też z innymi metodami, jak właśnie HIFU czy pole magnetyczne, co zwiększa jej skuteczność.

Bezinwazyjny lifting twarzy dzięki podczerwieni

Ten sposób na odmładzanie również opiera się na podgrzewaniu tkanek, tym razem jednak następuje to dzięki działaniu podczerwieni o odpowiedniej długości fali. Rozgrzewa one głębsze partie skóry, wywołując w niej pożądaną reakcję. Efektem zabiegu jest poprawa napięcia i gęstości skóry, a także wygładzenie zmarszczek i poprawa owalu twarzy.

Bezinwazyjny lifting twarzy za pomocą endermologii

Kolejny punkt na liście opiera się na stymulacji tkanek dzięki masażowi. Nie chodzi tu jednak o ten dostępny w salonach SPA, ale o masaż próżniowy, wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia. W przebiegu procedury tkanki są zasysane przez głowicę i masowane w jej wnętrzu za sprawą rollerów. Dzięki temu skóra staje się znacznie lepiej napięta, a przy tym odzyskuje zdrowy, promienny odcień. Zabieg ten doskonale wygładza również drobne zmarszczki, zapewniając młodzieńczy i świeży wygląd. Stosowany jest również w celu rozbijania tkanki tłuszczowej na różnych obszarach, w tym między innymi drugim podbródku – zauważają specjaliści Bieńkowscy Clinic.

Wady i zalety bezinwazyjnego liftingu twarzy – kto powinien wybrać taki zabieg?

Bezinwazyjny lifting twarzy w Bieńkowscy Clinic w Częstochowie cieszy się coraz większą popularnością. Czy to jednak oznacza, że jest on pozbawiony wad? Z pewnością nie, chociaż jest ich zdecydowanie mniej, niż zalet.

Do ogromnych plusów bezinwazyjnego liftingu twarzy, bez względu na typ. należą:

  • szybkie i naturalne efekty – zabiegi tego typu bazują przede wszystkim na pobudzaniu naturalnych procesów w skórze, dlatego takie też są ich rezultaty;
  • bezbolesność i bezinwazyjność – to nie tylko większy komfort, lecz także mniejsze ryzyko ewentualnych powikłań;
  • brak okresu rekonwalescencji – nie każdy może pozwolić sobie na wyłączenie z codziennych obowiązków przez dłuższy czas.

Do wad bezinwazyjnego liftingu twarzy można zaliczyć listę przeciwwskazań, jednak z takim spisem wiąże się każdy zabieg, nawet kosmetyczny. Poważniejszym problemem bywają natomiast możliwości takich procedur. Są one niezwykle skuteczne w większości przypadków. Jeśli jednak problem wiotkości i ścieńczenia skóry czy występujących na niej głębokich bruzd jest wyjątkowo poważny, czasem konieczna może być interwencja chirurga.

Pragniesz cieszyć się gładką i młodą skórą przez długi czas? Umów się na wizytę u specjalisty i spełnij swoje marzenia!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *