Moda

Sukienki wizytowe – jak ubrać się na specjalną okazję?

Sukienki wizytowe na wiele okazji

Sukienki wizytowe określane są jako bardziej eleganckie niż te noszone na co dzień i mniej niż kreacje balowe. Są one dobrym wyborem zarówno w dzień, jak i na wieczorne wyjścia. Ich wykorzystanie jest możliwe na służbowych, oficjalnych spotkaniach, oraz podczas imprez takich, jak kameralne przyjęcie lub wyjście do teatru. Uniwersalność sukienek wizytowych pozwala na noszenie ich również na co dzień, szczególnie w sytuacji, gdy zajmuje się ważne stanowisko biurowe.

Wybór sukienki wizytowej zależy przede wszystkim od rodzaju spotkania. Jeśli jest to impreza służbowa, należy zachować pewne normy odnośnie wyglądu, których złamanie mogłoby zrobić złe  wrażenie na współpracownikach lub kontrahentach. Natomiast w przypadku spotkań prywatnych, ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia i szacunek dla współtowarzyszy spędzanego czasu. Jednak zazwyczaj takie wizytowe sukienki są zaprojektowane z myślą o eleganckich kobietach, chcących prezentować się jak najlepiej i najbardziej profesjonalnie niezależnie od sytuacji. Ich wykorzystanie jest zatem możliwe również jako codzienny ubiór do pracy.

Sukienka wizytowa nie powinna być zbyt krótka. Kwestia ta dotyczy również dekoltu, którego obszerność może zgorszyć niektóre osoby. Dobre dopasowanie do sylwetki również jest istotne, ponieważ zbyt luźna lub ciasna stylizacja mogłaby być niekomfortowa i niezbyt elegancka. Przed wyborem odpowiedniej sukienki należy zatem porównać swoją figurę do kilku wyróżnianych typów i zorientować się w fasonach, które najlepiej podkreślą kobiecość, jednocześnie zachowując elegancję. W przypadku kobiet z sylwetką w kształcie gruszki, najlepszym wyborem będą drapowania, jasna kolorystyka górnej części lub wycięty dekolt. Natomiast panie z szerszymi ramionami powinny dobierać bardziej rozkloszowane sukienki o pełniejszym dole.

Klasyczne sukienki wizytowe są wykonane z dobrej jakości materiałów, nieniszczących się po kilku praniach. Z tego powodu warto zainwestować w ubranie, które będzie pełnić swoją funkcję przez wiele miesięcy lub nawet lat. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet pracujących w biurze, podlegających dress code’owi wymagającemu noszenia eleganckich sukienek na co dzień. Zwykle są one jednolite, jednak obecnie pojawia się coraz więcej modeli z lekkimi zdobieniami w postaci koronki lub skórzanego wykończenia. Wybór najodpowiedniejszej sukienki można opierać również na aktualnych trendach, którymi są obecnie delikatne falbanki, koronkowe wstawki i motywy zwierzęce.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *