Aranżacje

Wycieraczki zewnętrzne – jak wybrać odpowiednie?

Bardzo ważnym, choć czasem niedocenianym elementem wyposażenia pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych oraz obiektów użyteczności publicznej są wycieraczki zewnętrzne. Jeśli chcemy jednak zadbać o komfort podczas codziennych aktywności, warto, by wybór w tym zakresie został odpowiednio przemyślany.

Jak wybrać wycieraczki zewnętrzne i czym kierować się podczas podejmowania decyzji w tym zakresie? Nie wybierzemy za Ciebie konkretnego produktu – to Ty musisz tego dokonać. Jeżeli jednak chcesz poznać użyteczne wskazówki w tym zakresie, koniecznie zapoznaj się z przygotowanym przez nas tekstem. Powodzenia!

Wycieraczki zewnętrzne – wybór nie taki prosty, jak mogłoby się wydawać?

Pozornie mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż wybór wycieraczki. Tymczasem, rzeczywistość pod tym względem może być znacznie bardziej skomplikowana. Nie istnieje uniwersalna checklista, która wskaże Ci, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę. Z drugiej warto, byś zwrócił uwagę na poniższe kwestie:

  • materiał, z którego została wykonana wycieraczka zewnętrzna,
  • wzornictwo,
  • antypoślizgowa powłoka – bezpieczeństwo też jest ważne!

Materiał, z którego została wykonana wycieraczka zewnętrzna

Materiał, z którego wykonują się matę zewnętrzną, powinien przede wszystkim cechować się wysokim poziomem wytrzymałości. Dzięki temu będzie on odporny na takie czynniki z otoczenia zewnętrznego jak na przykład wilgoć, skrajne temperatury itp.

Obecnie standardem są wycieraczki zewnętrzne (np. www.techem-wycieraczki.com.pl/sklep/wycieraczki-zewnetrzne-56/) wykonane z takich materiałów jak:

  • guma – wycieraczki gumowe cechują się wyjątkowo wysokim poziomem trwałości. Nie tylko pozwalają one na skuteczne usunięcie zabrudzeń z obuwia, ale także – co jest równie ważne – są wytrzymałe na zimowe mrozy i upały (zakres dopuszczalnych temperatur to od -30 do 60 stopni w skali Celsjusza),
  • aluminiowe – wycieraczki z aluminium  szczególnie dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach o wysokim poziomie natężenia ruchu, w tym np. w obiektach użyteczności publicznej (szkoły, urzędy), ale także sklepach, halach magazynowych czy centrach handlowych. Taki stan rzeczy wynika stąd, iż dzięki zastosowanemu materiałowi  są one odporne na wgniatanie itp. Ponieważ tego typu maty podłogowe dobrze wchłaniają wilgoć, można zmniejszyć dzięki temu ryzyko poślizgu.

Wzornictwo

Powszechnie utarło się, że wycieraczka musi wyglądać nudno. Oczywiście, jest w tym trochę prawdy, trudno bowiem uczynić z wycieraczki antypoślizgowej element ozdobny. Z drugiej jednak strony nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić wycieraczki z nadrukiem (np. www.techem-wycieraczki.com.pl/sklep/Wycieraczki-z-logo-29/). Takie rozwiązanie powinno sprawdzić się przede wszystkim w przypadku lokali firmowych.

Choć może wydawać się inaczej, to w rzeczywistości nawet takie pozornie nieistotne elementy jak nadruk na wycieraczce sprawiają, że świadomość  klientów na temat danej marki rośnie. Jeśli osoby odwiedzające Twoją siedzibę będą widzieć logo na wycieraczce, a także na długopisie, ulotce, dokumentach czy ścianie (plakaty, ozdobne emblematy itp.), trudno będzie sprawić, by zapomnieli oni o danym brandzie.

Wycieraczki zewnętrzne a powłoka antypoślizgowa

Jeżeli chcesz skutecznie zadbać o bezpieczeństwo osób odwiedzających Twoje mieszkanie, lokal firmowy itp., zadbaj o to, by przed wejściem do środka znajdowała się wycieraczka zewnętrzna z powłoką antypoślizgową. Cel takiego działania jest oczywisty: zmniejszenie ryzyka groźnego wypadku. Stosując matę antypoślizgową, pokażesz innym ludziom, że dbasz o ich bezpieczeństwo. Tak niewiele potrzeba, by móc uniknąć upadku i wynikających z niego poważnych konsekwencji zdrowotnych, prawda?

Rozmiary

Oczywiste jest, że rozmiary wycieraczki zewnętrznej powinny być uzależnione szerokości wejścia, wielkości korytarza itp. Z drugiej jednak strony trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Wycieraczka to element o przeznaczeniu użytkowym, który ma za zadanie sprawić, by osoby wchodzące do środka nie naniosły ze sobą zabrudzeń w postaci piasku czy błota. Dotyczy to także osób na wózkach inwalidzkich oraz rodziców prowadzących wózek z dzieckiem. To właśnie dlatego wycieraczka zewnętrzna powinna mieć rozmiar pozwalający na wykonanie pełnego obrotu kół – dzięki temu możliwe będzie usunięcie zanieczyszczeń.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *