Moda

Zakupy w internecie – czym różni się klub zakupowy od e-sklepu?

Zakupy modowe online

Darmowe dostawy, kody zniżkowe, okresowe promocje – istnieje wiele sposobów na tanie zakupy w sieci. Coraz częściej do tej listy dopisuje się także klub zakupowy. To alternatywa dla e-sklepów, która cieszy się coraz większą popularnością. Warto wiedzieć, czym różni się taki klub od przeciętnego sklepu internetowego, by móc swobodnie korzystać z jego oferty.

Klub zakupowy vs e-sklep – kto może przeglądać asortyment?

Sklep: Każdy może oglądać towary, które sklep internetowy ma w swojej ofercie. Rejestracja na stronie sklepu jest często konieczna tylko po to, by klient mógł złożyć zamówienie i dokonać zakupu. Nie trzeba jednak mieć konta, by móc oglądać produkty.

Klub zakupowy: Tylko członkowie klubu mają możliwość oglądania aktualnych ofert i składania zamówień. Na szczęście zazwyczaj nietrudno się do niego zapisać – wystarczy wejść na stronę www danego klubu i wypełnić formularz. Najczęściej trzeba w nim tylko podać swój adres e-mail i np. imię, a także hasło do konta. Niektóre kluby zakupowe umożliwiają też rejestrację przez Facebooka – warto skorzystać z tej opcji, żeby zaoszczędzić czas.

Obniżki cen – stałe lub sezonowe

Sklep: Pod koniec każdego sezonu organizowane są obniżki cen, np. wyprzedaże jesienno-zimowe, podczas których można kupić końcówki kolekcji. Od czasu do czasu klienci mogą też skorzystać z dodatkowych promocji, trwających przez określony czas, np. przez całe wakacje albo tylko przez jedną noc – w zależności od polityki danego e-sklepu.

Klub zakupowy: Zaletą klubów zakupowych jest to, że obniżki trwają w nich przez cały rok. Sprzedawane w nich towary są czasem obniżane nawet o 80% i nie jest to wcale rzadkość. Dotyczy to zresztą nawet uznanych, renomowanych marek. To przede wszystkim nieustanne wyprzedaże sprawiają, że tak wiele osób decyduje się na członkostwo w tego typu klubach.

Mniej sztuk i dostęp do oryginalnych towarów albo więcej czasu do namysłu

Sklep: Zazwyczaj w e-sklepach nie trzeba się spieszyć z zakupem – wyjątkiem są przedmioty z limitowanych serii oraz z wyprzedaży. Większa część asortymentu jest jednak dostępna przez długi czas, dlatego można poczekać z zamówieniem i zastanowić się, czy na pewno warto decydować się na transakcję . Szanse na to, że produkt zostanie wykupiony są niewielkie. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że im więcej egzemplarzy jest w magazynie, tym mniejsze szanse na to, że uda się kupić coś unikalnego.

Klub zakupowy: W klubach zakupowych często ilość sztuk jest ograniczona, dlatego lepiej nie odkładać zakupu na później – następnego dnia wybranych produktów może już nie być. Nie oznacza to jednak, że trzeba codziennie odwiedzać stronę internetową klubu i sprawdzać aktualne oferty. Na adres mailowy są wysyłane wiadomości o tym, co można danego dnia znaleźć na stronie. Dzięki temu klubowiczów nie omijają żadne okazje i szybko się dowiadują np. czy rozpoczęły się już kampanie jesienne albo czy można teraz kupić akcesoria dekoracyjne na święta.

Nie zwlekaj i zarejestruj się do klubu zakupowego Limango już dziś!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *