Zdrowie

5 sposobów jak dbać o zęby!

Dbanie o zęby

Dlaczego zęby są tak ważne? Są odzwierciedleniem naszego ogólnego stanu zdrowia. Umożliwiają przeżuwanie pokarmu i trawienie. Zęby odpowiadają także za aparat mowy – pomagają pynnie mówić, wymawiać różne dźwięki, a co nie mniej ważne, tworzą ładny uśmiech i zapewniają kształt naszej twarzy. Przedstawiamy 8 sposobów na bezproblemową, szybką i co najważniejsze tanią pielęgnację zębów, którą każdy z nas powinien wykonać.

Jednym z najprostszych sposobów codziennej pielęgnacji zębów jest ich regularne mycie. Mycie zębów to najważniejsza rzecz, którą zaleca każdy dentysta. Jednak ważne jest również, w jaki sposób szczotkujesz i trzymasz szczoteczkę do zębów. Niemniej istotne jest także wybranie odpowiedniego włosia w szczoteczce oraz pasty do zębów. Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę dbając o swój nowy, piękny uśmiech.

Jak dbać o zęby praktycznie bez wysiłku?

Podczas szczotkowania na pewno warto upewnić się, że szczoteczka jest ustawiona pod kątem 45 stopni nad linią dziąseł. To ważne, aby zarówno powierzchnia zębów, jak i linia dziąseł stykały się z włosiem. Upewnij się, że myjesz zęby przez co najmniej 2 minuty, aby większość powierzchni wszystkich zębów była odpowiednio dobrze wyczyszczona. Kiedy skończysz mycie zębów, warto od razu zająć się językiem. To właśnie na nim zbierają się bakterie, których chcesz uniknąć. Wyczyść powierzchnię języka i podniebienia, aby upewnić się, że w jamie ustnej nie ma bakterii i nie ma powodu do wystąpienia nieświeżego oddechu. Staraj się myć zęby codziennie, aby uniknąć gromadzenia się zarazków na zębach.

Po drugie zapoznaj się z zaletami nici dentystycznych. Nitkowanie zębów może i zajmie dużo czasu, ale nawet po umyciu zębów co najmniej 40% powierzchni zębów pozostaje nietkniętych. Nici dentystyczne mogą pomóc usunąć cząsteczki jedzenia i inne szkodliwe substancje, których nie można usunąć zwykłym szczotkowaniem.

Trzecią wskazówką jest uniknięcie palenia oraz spożywania alkoholu. Unikanie używek to bardzo dobry przepis na uratowanie zębów przed wielkim niebezpieczeństwem jakim może być nowotwór czy inne choroby, które mogą pojawić się w jamie ustniej. Przede wszystkim unikając powyższych, zadbasz o swój świeży oddech.

Postaraj się także unikać kawy i napojów gazowanych. Napoje te bez wątpienia mogą dostarczyć pewnej ilości składników odżywczych dla jamy ustnej i ciała, ale zbyt duża ich ilość może być niebezpieczna dla zębów. Napoje gazowane i mocna kawa mogą osłabiać zęby i prowadzić do problemów stomatologicznych, takich jak próchnica.

Codzienna pielęgnacja jamy ustnej to podstawa sukcesu

Przestrzegaj zdrowej diety. Zęby wymagają dużo wapnia, dlatego może być niezbędna odpowiednia suplementacja, jak i potrzeba spożywania zdrowej żywności, takiej jak mleko, jogurty, ser, soki pomarańczowe 100% i inne pokarmy bogate w witaminy i wapń. Codzienna pielęgnacja jamy ustnej zagwarantuje Tobie przede wszystkim spokój. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznej pielęgnacji zębów, bądź szukasz sprawdzonej kliniki dentystycznej, stomatolog Poznań będzie dla Ciebie dogodnym rozwiązaniem. Niezależnie od Twojego wyboru miejsca, w których będziesz chciał zadbać o jamę ustną, warto podjąć decyzję jak najszybciej, aby ograniczyć nieplanowane wydatki w przyszłości.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *