DzieckoPodróże

Przewodnik turystyczny po Krakowie – gdzie wybrać się na spacer z dziećmi

przewodnik turystyczny po krakowie

Kraków, jako jedno z najbardziej malowniczych miast Polski przyciąga wielu turystów, między innymi rodziny z dziećmi. Oczywiste jest, że nieco inaczej powinno wyglądać zwiedzanie dorosłych ludzi, nieco inaczej natomiast młodszego pokolenia. W tym drugim przypadku najważniejsze jest to, by było ciekawie i bez nadmiernej aktywności. Mile widziane są ponadto walory edukacyjne spacerów i miejsc, które się odwiedza.

Przewodnik turystyczny po Krakowie

Przydatną pomocą w zwiedzaniu stolicy Małopolski jest zdecydowanie przewodnik turystyczny po Krakowie, najlepiej ilustrowany. W ten sposób można od razu ustalić z dziećmi, czy chcą odwiedzić dane miejsce, przedstawione na fotografii. Pierwszym punktem, który wręcz trzeba odwiedzić jest Rynek Główny i jego podziemia. Te ostatnie zwłaszcza powinny wzbudzić zainteresowanie dzieci, gdyż jest to miejsce wyjątkowe, pełne zagadek i pobudzające ciekawość najmłodszych. Ich uwagę z całą pewnością przykują również kolorowe stragany w Sukiennicach, gdzie można obłowić się w piękną, ręcznie wykonywaną biżuterię i inne ozdoby. Z dziećmi warto wybrać się do Parku Wodnego w Krakowie, gdzie rozrywkę znajdą również rodzice.

Kolejną atrakcją, na którą wskazuje przewodnik turystyczny po Krakowie jest History Land, które pełni funkcję doskonałej sali zabaw i jednocześnie wyjątkowego muzeum. Tamtejsze ekspozycje są stworzone z klocków Lego, na których widok dzieci z pewnością otrzymają potężną dawkę emocji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie tworzyły swoje wersje najbardziej znanych krakowskich budynków. Wypoczynek na świeżym powietrzu jest ponadto możliwy na Bulwarach Wiślanych, a niedaleko nich można odbyć rejs po Wiśle, podczas którego podziwia się Kraków w nieco innej perspektywy.

Rozrywka dla dzieci w Krakowie

Mając ze sobą przewodnik turystyczny po Krakowie z pewnością znajdą się w nich Gabinet Luster, Pinball Museum oraz GOjump MEGApark. Te trzy miejsca powinno odwiedzić każde dziecko, świetna zabawa całą rodziną jest gwarantowana. W Gabinecie Luster każda sylwetka ma zmieniony kształt, w zależności od tego, przed którym lustrem się ustawi. Do Pinball Museum powinni udać się amatorzy gier, ponieważ do dyspozycji klientów znajdują się tam automaty starszej generacji.  Trzecie miejsce to idealny obiekt dla dzieci i dorosłych, którzy lubią aktywność w postaci skoków na trampolinie. Przewodnik turystyczny po Krakowie opisuje także możliwość skoku do basenu wypełnionego… gąbkami.

Niewątpliwie rodziny z dziećmi powinny odwiedzić jeszcze Muzeum Figur Woskowych, zdjęcie przy podobiźnie ulubionego bohatera bajki, czy filmu to niemała gratka dla fana fikcyjnych postaci. Na spacer z dziećmi idealnie nadaje się także ogród zoologiczny w Krakowie, najmłodsi zobaczą tam strusie, tygrysy, foki i wiele innych gatunków zwierząt. Możliwe jest karmienie zwierząt i obserwowanie ich zachowania podczas różnych czynności. Na koniec intensywnego dnia doskonałym punktem jest Zalew Zakrzówek, zlokalizowany w pobliżu centrum. Czas spędzony nad jeziorem, w którym woda ma turkusowy kolor będzie pięknym zwieńczeniem zwiedzania Krakowa.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *