Dziecko

Idealny prezent dla mamy i noworodka

Pokój dziecięcy

Pojawienie się dziecka to prawdziwa rewolucja w życiu całej rodziny. Odwiedzając świeżo upieczonych rodziców i noworodka lub wybierając się na przyjęcie typu baby shower warto pomyśleć o prezencie nie tylko dla maluszka, ale również dla mamy. Co się sprawdzi jako upominek?

Praktyczny upominek ułatwiający opiekę nad niemowlęciem

Zajmowanie się noworodkiem to nie lada wyzwanie zarówno dla osób, które rodzicami zostały po raz pierwszy, jak i tych bardziej doświadczonych. Maluch wymaga nieustannej uwagi, dlatego rozsądnym rozwiązaniem jako pomysł na prezent mogą być akcesoria ułatwiające opiekę nad noworodkiem. Dobrym przykładem takiego upominku jest kokon niemowlęcy, który można łatwo przenieść. Dzięki niemu rodzice mogą mieć dziecko zawsze przy sobie podczas wypełniania różnych domowych obowiązków. Miękkie brzegi zapewniają maluszkowi bezpieczeństwo, a duży wybór wzorów sprawia, że coś odpowiedniego wybierzemy zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Kokony niemowlęce wyglądają pięknie, dlatego są nie tylko praktyczne, ale mogą też dodatkowo pełnić funkcję dekoracyjną. 

Akcesoria do pokoju dziecięcego

Rodzice oczekujący na narodziny dziecka z całą pewnością przygotowali dla potomka w pełni wyposażony pokoik, który urządzili zgodnie z własnym gustem. Warto jednak pomyśleć o dodatkach, które przydadzą się w każdym domu z dziećmi, jak np. elegancka lampka nocna. Ten niewielki dodatek świetnie sprawdzi się zwłaszcza podczas nocnego karmienia czy przewijania maluszka i z pewnością przyda się również później, kiedy dziecko nieco podrośnie. Dobrym pomysłem na prezent będzie model klasyczny. Ciekawym rozwiązaniem są też bezprzewodowe nocne lampy do pokoju dziecięcego – wykonane z silikonu, które można przenosić. Regulacja natężenia światła sprawia, że doskonale sprawdzą się one jako łagodne oświetlenie zapewniające maluchowi poczucie bezpieczeństwa w nocy i umożliwiające pielęgnację noworodka.

Kiedy dziecko podrośnie, można je z powodzeniem wykorzystać również podczas czytania bajek na dobranoc, a także – jako źródło światła podczas nocnych wycieczek do toalety u starszych dzieci. Tego typu lampki prezentują się niezwykle efektownie, dlatego mogą pełnić również funkcję dekoracyjną. Równie dobrym pomysłem na prezent są kolorowe lampki wykonane z drewna, w których źródłem światła są niewielkie świetlówki LED. Duży wybór wzorów pozwala dobrać je do pokoików dziecięcych urządzonych w różnych stylach.

O czym pamiętać wybierając prezent dla mamy i dziecka?

Jeśli chcemy, aby nasz prezent dla noworodka i mamy rzeczywiście był używany, najrozsądniej jest zapytać świeżo upieczonych rodziców z czego by się ucieszyli najbardziej. Być może kompletując wyprawkę dla maluszka zapomnieli o jakimś gadżecie lub akcesoriach, które znacznie ułatwiłyby im codzienną opiekę nad maleństwem. Pamiętajmy też, aby wybierać produkty wysokiej jakości i wykonane z solidnych materiałów, najlepiej atestowanych. Podczas zakupów warto więc zwracać uwagę, czy mają one certyfikaty potwierdzające jakość i gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *