Uroda

Jak działają kosmetyki anti aging?

kosmetyki

Starzenie się organizmu i idące za tym zmiany w wyglądzie są nieuniknione. Każda z nas prędzej czy później będzie musiała pogodzić się z pojawieniem się zmarszczek, bruzd, obwisłej skóry, utratą elastyczności i jędrności naskórka. Jednak zmiany te można opóźnić, sięgając po odpowiednie kosmetyki. Znaleźć można je pod nazwą anty aging. Jakie jest ich działanie?

Czym są kosmetyki anty-aging?

Mianem kosmetyków anti aging określa się preparaty pielęgnacyjne o działaniu przeciwstarzeniowym oraz te, które można stosować jako profilaktykę oraz w redukcji objawów związanych z upływającym czasem. W praktyce oznacza to, że w ich składach muszą znajdować się składniki aktywne stymulujące pracę komórek skóry, głęboko nawilżające, natłuszczające, liftingujące, odżywcze. Z racji tego, że substancje te w pozyskaniu są trudne i czasochłonne, to kosmetyki z nimi uważa się za luksusowe. Znaleźć można więc je w ofercie ekskluzywnych marek takich jak np. Helena Rubinstein, Estee Lauder czy Clinique.

kosmetyki

Jakie kosmetyki do cery dojrzałej można kupić?

Kosmetyki do cery dojrzałej występują pod wieloma postaciami. Na tagomago.pl/collections/helena-rubinstein marka Helena Rubinstein proponuje zarówno tradycyjne kremy do twarzy, jak i sera, maski, peelingi, żele rewitalizujące. Co ciekawe coraz więcej koncernów kosmetycznych produkuje nie tylko kosmetyki anty aging do twarzy, ale i całego ciała. Na półkach drogerii spotkać można więc odmładzające balsamy i kremy do skóry czy rewitalizujące serum, które można aplikować na uda czy brzuch.

Czym wyróżniają się kosmetyki anty aging?

To, co odróżnia kosmetyki do cery dojrzałej od pozostałych to składniki aktywne. Nie tylko są one inne, nastawione na rewitalizowanie, pobudzanie i odmłodzenie komórek skóry, ale także występują w wyższym stężeniu. Dzięki temu skóra łatwiej i szybciej je przyswaja, a przez to efekty ich stosowania są widoczne bardzo szybko.

kosmetyki

Jakie składniki zawierają kosmetyki do cery dojrzałej?

Niewątpliwą siłą kosmetyków do cery dojrzałej są zawarte w nich składniki aktywne. Wśród tych głównych, wymienia się kwas hialuronowy, kolagen, retinoidy oraz polihydroksykwasy. Każda z tych substancji ma nieco inne działanie. Kwas hialuronowy wykazuje właściwości higroskopijne, czyli wiąże wodę. Dzięki temu zmniejsza poziom nawilżenia skóry, przywraca jej elastyczność, hamuje powstawanie zmarszczek. Drugi popularny składnik kosmetyków do skóry starzejącej się to kolagen. Ten występujący w preparatach pielęgnacyjnych nie uzupełnia ubytków w skórze, ale zatrzymuje wodę w warstwach naskórka i nawilża. W kosmetykach anti aging spotkać można również retinoidy, czyli pochodne witaminy A.

Ich zadaniem jest wyrównywanie skóry, a przez to zmniejszanie struktury zmarszczek, a także niwelowanie przebarwień. Takie działanie jest możliwe, ponieważ retinoidy stymulują fibroblasty oraz zwiększają ich liczbę. Polihydroksykwasy wykazują natomiast działanie złuszczające i rozjaśniające, a także wpływają na poprawę struktur skóry. Ich ważną rolą jest również pobudzanie do produkcji kolagenu i elastyny, a przez to zwiększenie jędrności i elastyczności skóry.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *