DzieckoUroda

Biżuteria dla dzieci – jak ją wybrać i na jakie okazje?

kolczyki dla dzieci

Biżuteria to od wieków jeden z bardziej docenianych i pożądanych prezentów, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Jest piękna, często bardzo elegancka i efektowna, a także potrafi oprzeć się upływowi czasu, dzięki czemu możemy nosić ją zarówno jako dzieci, jak i później w dorosłym życiu. Istnieje też wiele różnych okazji, które aż proszą się o bardziej wysublimowany prezent – nawet jeżeli obdarowujemy bardzo małe dziecko. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze biżuterii dla dzieci? Na jakie okazje jest to dobry pomysł na prezent? O czym warto pamiętać, zanim zdecydujemy się na kolczyki, bransoletkę czy też naszyjnik dla naszej pociechy?

1. Czy biżuteria dla dzieci to dobry pomysł?

2. Na jakie okazje można sprawić dziecku biżuterię?

3. O czym pamiętać wybierając biżuterię dla dzieci?

Czy biżuteria dla dzieci to dobry pomysł?

Chociaż zdecydowana większość naszych pociech w ramach prezentu wolałaby dostać zabawki, lalki czy klocki, na niektóre okazje czasem warto sprezentować coś poważniejszego i takiego, co dziecko będzie mogło wykorzystać również w przyszłości, gdy wydorośleje. Jednym z popularnych i często przewijających się pomysłów na podarunki z okazji komunii, chrzcin, urodzin czy innych ważnych uroczystości jest biżuteria.

kolczyki dla dzieci

Co do zasady nie jest to pomysł zły – nawet jeżeli dziecko nie będzie nosić kolczyków czy bransoletki obecnie, jest to bardzo uniwersalna i trwała forma podarunku, który można wykorzystać w dowolnym wieku. Co więcej, biżuteria to prezent bardzo odporny na działanie czasu, a po latach może stanowić miłą pamiątkę i być często użytkowana w ważnych dla naszej pociechy chwilach.

Na jakie okazje można sprawić dziecku biżuterię?

Kolczyki dla dzieci i inne rodzaje ozdób są często wybierane jako prezent na szczególną okazję: “okrągłe” urodziny, Pierwszą Komunię Świętą, chrzest i tym podobne. Taka forma prezentu ma za zadanie nie tylko się podobać, ale również przypominać o danym dniu i dać się używać przez wiele lat po jego zajściu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawić dziecku podobny upominek także z innej, mniej niecodziennej okazji. Szczególnie dotyczy to sytuacji, gdy wiemy że nasza pociecha lubi się stroić i że z dużym prawdopodobieństwem będzie chętnie nosić różnego rodzaju ozdoby.

Kolczyki dla dzieci

O czym pamiętać wybierając biżuterię dla dzieci?

Wybierając biżuterię dla dzieci musimy przede wszystkim zdecydować, czy ma to być prezent do noszenia na już, czy też do użytkowania w przyszłości. W tym pierwszym przypadku powinniśmy zadbać o to, aby wzór wybranego naszyjnika czy kolczyków umożliwiał dziecku swobodne poruszanie się i nie groził na przykład zaczepieniem się o materiał. Z tego powodu warto odpuścić wzory zawierające długie i zwisające lub bardzo misterne elementy, ponieważ nasza pociecha może przez przypadek zaplątać się i zrobić sobie krzywdę. Przed zakupem dobrze jest również upewnić się, czy dziecko nie posiada uczulenia na któryś z powszechnie wykorzystywanych w jubilerstwie metali, na przykład srebro czy złoto. Dobry jubiler GOLD MONEY posiada zwykle wzory wykonane w różnych rodzajach kruszców, dzięki czemu możemy z łatwością dobrać taki, który będzie zarówno ładny jak i bezpieczny dla naszej pociechy.

Biżuteria to dobry prezent dla dzieci, jeżeli chcemy szczególnie podkreślić jakąś konkretną okazję, jak chrzciny czy komunia. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny wzór, warto rozważyć czy będzie on bezpieczny dla naszego dziecka, a także czy będzie się podobał i wpasuje się w gusta naszej pociechy.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *