Uroda

Serum na końcówki – jak działa? Jakie serum wybrać?

serum

Uszkodzone końcówki włosów wymagają właściwej pielęgnacji. Zaniedbane zaczynają się kruszyć, przez co fryzura staje się nierówna; co więcej, włosy mogą zacząć rozdwajać się po całej długości, a to prowadzi do ich wypadania. Szczególnie istotne jest więc dobre zabezpieczenie końcówek – przed zmianami pogodowymi, intensywną stylizacją czy prostowaniem i suszeniem ciepłym powietrzem. Z naszego artykułu dowiesz się, jak i dlaczego warto stosować serum na zniszczone końcówki.

Po co stosuje się serum na końcówki włosów? Jakie są efekty?

Zarówno serum, jak i olejki do włosów przeznaczone są zabezpieczeniu końcówek przed uszkodzeniami na skutek działania czynników zewnętrznych; np. wahań temperatur albo promieniowania UV. Co więcej, nieodpowiednio zabezpieczone włosy narażone są na ścieranie ich struktury – np. podczas ruszania głową po poduszce, co może prowadzić do kruszenia się i rozdwajania końcówek. Co więcej, serum albo olejek nałożony na całą długość włosów sprawi, że staną się gładkie, lśniące, łatwe w rozczesywaniu i pozbawione efektu puszenia. Dodatkowym atutem stosowania tego rodzaju kosmetyków jest tworzenie przez nie delikatnej powłoki hydrofobowej na włosach, dzięki której pozostają odpowiednio nawilżona – taki efekt można zauważyć szczególnie w przypadku produktów bazujących na natłuszczających naturalnych olejach roślinnych.

Jakie serum wybrać na zniszczone końcówki włosów?

Podstawową zasadą doboru produktu do włosów jest dopasowanie go do ich porowatości; dotyczy to każdego kosmetyku pielęgnacyjnego. Nie inaczej jest w przypadku serum i olejku na końcówki. Należy więc zwrócić szczególną uwagę na główne składniki aktywne – i zweryfikować ich dopasowanie na poziomu porowatości. Do najchętniej wybieranych należą:

  • Serum na bazie protein roślinnych – charakteryzują się działaniem antystatycznym; dzięki temu włosy nie elektryzują się, a tym samym końcówki w mniejszym stopniu ocierają o oparcie sofy czy poduszkę. Co więcej, proteiny chronią włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV oraz zmianami temperatur. Do szczególnie wartych uwagi należy jedwab, który dodatkowo głęboko odżywia włosy oraz dodaje im zdrowego blasku. Sprawdza się zarówno w przypadku wysoko, jak i średnioporowatych. Do wartych uwagi produktów należy np. propozycja marki Biosilk – czysty jedwab w płynie.
  • Serum na końcówkina bazie olejków – opcja 2 w 1, a więc połączenie serum z olejkiem. Odpowiednia nie tylko dla włosów wysoko- i średnio-, ale także niskoporowatych, które, choć charakteryzują się zdrowym wyglądem i doskonałą kondycją, również wymagają odpowiedniej pielęgnacji i zabezpieczenia. Jeśli zastanawiasz się, jak chronić końcówki włosów o niskiej porowatości, to przetestuj propozycję marki Cztery Szpaki – serum do włosów niskoporowatych. Składa się z kompozycji pięciu lekkich olejów, między innymi kokosowego, idealnych do pielęgnacji zdrowych włosów: nie będzie ich nadmiernie obciążać.
  • Roślinneolejki na końcówki – zapewniają odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie włosów, dzięki czemu zapobiegają puszeniu się końcówek, odpowiednio je dociążając. Do poziomu porowatości włosów należy je dobierać ze względu na grupę olejów – nasycone będą odpowiednie dla niskoporowatych, jednonienasycone dla średnioporowatych, a wielonienasycone dla włosów o wysokiej porowatości. Przykładowo olej ze słodkich migdałów marki Cztery Szpaki sprawdzi się w przypadku „średnioporów”. Delikatnie natłuści włosy i stworzy na nich ochronną powłokę przy okazji zabezpieczającą przed utratą wilgoci.

Jeżeli nie wiesz, jaką porowatość mają twoje włosy, wykonaj internetowy test albo poproś o radę swojego fryzjera – profesjonalne oko bez kłopotu dokona prawidłowej oceny. Zacznij prawidłową pielęgnację już dziś!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *