Uroda

Jak dobrać podkład do jasnej karnacji?

jasna cera

Dobranie odpowiednich kosmetyków do swojej cery nie jest zadaniem prostym i często, aby przekonać się co jest dla nas najlepsze musi minąć trochę czasu. Dopasowanie kosmetyków pielęgnacyjnych to podstawa, ale równie ważne jest znalezienie podkładu, który będzie się dobrze prezentował nie powodując na twarzy efektu maski.

Rodzaj cery

Żeby dobrać odpowiedni podkład trzeba znać swoją cerę. To podstawa – jeżeli pod tym względem źle dopasujemy podkład to zwyczajnie nie będzie się on trzymał naszej twarzy – może się na przykład zważyć i zostawić na twarzy nieestetyczne plamy.

Pierwszym krokiem jest więc znajomość tego, czy cera jest tłusta, sucha, czy mieszana oraz czy mamy problemy z przebarwieniami, widocznymi zmarszczkami lub też innymi niedoskonałościami.

Kolejnym krokiem jest zdecydowanie się na to, jaki efekt ma nam dawać podkład – czy ma to być dobre krycie, czy jedynie wyrównanie kolorytu cery? Być może powinien być rozświetlający albo matujący? Należy odpowiedzieć sobie na te pytania przed wyborem odpowiedniego koloru. Ciekawostką, o której warto pamiętać jest maskowanie przebarwień. Dobieranie podkładu do jasnej karnacji wiąże się często z maskowaniem przebarwień właśnie – w takim wypadku należy wybrać podkład w odcieniu chłodnym, tak zwany żółty podkład. Podkład neutralny nie da sobie rady z problemem, natomiast podkład różowy podbije zaczerwienienia cery.

Odpowiedni kolor

Wiedząc już, jaki mamy rodzaj cery warto zdecydować o kolorze. Więc jak dobrać podkład do jasnej karnacji? Wybierając trzy odcienie, które naszym zdaniem najbardziej pasują do naszej cery. Następnie te trzy podkłady nakładamy na linię żuchwy i patrzymy, który jest najbardziej zbliżony do koloru naszej szyi – mamy wtedy praktycznie stu procentową pewność, że nasz kosmetyk będzie doskonale dopasowany.

Do niedawna dosyć trudno było dobrać odpowiedni podkład do jasnej karnacji, ale nie stanowi to już takiego wyzwania. Większość firm oferuje w swoich paletach odpowiednie odcienie do większości typów kobiecych twarzy.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *