Uroda

Czy peeling kawitacyjny da się wykonać w domowych warunkach?

peeling

Regularna pielęgnacja skóry opóźnia proces jej starzenia się. Dlatego tak kluczową rolę odgrywają kosmetyki dopasowane do rodzaju skóry. Na szczęście dostęp do nich jest możliwy już nie tylko w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, ale i w specjalistycznych drogeriach czy sklepach internetowych, zajmujących się ich hurtową sprzedażą.

Zmienne warunki atmosferyczne, a także szybkie tempo życia, negatywnie oddziałują na stan cery. W związku z tym należy systematycznie wykonywać oczyszczenie skóry, dzięki któremu usuwa się zrogowaciały, martwy naskórek. Tego rodzaju zabiegi do niedawna można było przeprowadzić jedynie w salonach kosmetycznych. Na szczęście obecnie każdy ma dostęp do profesjonalnych sprzętów, umożliwiających wykonanie peelingu kawitacyjnego w domowych warunkach. Z jakich preparatów korzystać, aby zregenerować skórę i pozbyć się zaskórników?

Jaki zabieg wykonać, aby skutecznie oczyścić skórę?

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów głęboko oczyszczających skórę jest peeling kawitacyjny. To bezbolesna i co ważne bezinwazyjna metoda pozbycia się zrogowaceń naskórka. Sama kawitacja zachodzi na wilgotnej skórze, na którą oddziałują ultradźwięki. Gdy te dwa elementy zetkną się ze sobą, dochodzi do powstania maleńkich pęcherzyków gazu i zmiany ciśnienia. Efektem zachodzących w tym czasie procesów, są martwe komórki zrogowaciałej warstwy naskórka. W ostatnim etapie ma miejsce ich całkowite zniszczenie. Podczas zabiegu peelingiem kawitacyjnym, odbywa się stymulacja tkanek do produkcji kolagenu, dzięki czemu poprawia się mikrokrążenie krwi. Dodatkowo usuwany jest także nadmiar sebum, będący jedną z podstawowych przyczyn problemów skórnych takich jak trądzik.

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Aby wykonać peeling kawitacyjny w domowych warunkach, należy się zaopatrzyć w odpowiednie urządzenie. Peeling kawitacyjny hurtownia dostępny jest w wielu modelach o różnych parametrach technicznych. Każdy natomiast, cechuje najwyższa jakość wykonania, co przekłada się bezpośrednio na ich żywotność, a także łatwość stosowania. Zabieg przebiega bowiem w kilku krokach. Po dokładnym demakijażu, należy przetrzeć skórę zwilżonym wacikiem. Następnie przesuwać po niej urządzenie do peelingu kawitacyjnego pod kątem 45 stopni. Powstałe na skórze zanieczyszczenia, warto usuwać na bieżąco. Proces powinien trwać około 15 minut. W końcowym etapie skórę powinno się wytrzeć wodą lub tonikiem i nałożyć na nią odżywcze serum. Po zabiegu dla zwiększenia efektu oczyszczenia i regeneracji, warto wykonać również sonoforezę.

Efekty peelingu kawitacyjnego

Regularnie wykonywany peeling kawitacyjny, przede wszystkim głęboko oczyszcza skórę. To jedna z najskuteczniejszych metod na odblokowanie porów i zredukowanie zaskórników. Zabieg bezpośrednio przyczynia się do odświeżenia i regeneracji naskórka. Wyrównuje koloryt, a także wygładza zmarszczki. Wpływa także na lepszą efektywność codziennej pielęgnacji. Dzięki niemu bowiem, oczyszczona skóra łatwiej przyswaja składniki aktywne z kosmetyków.

Zabiegi kosmetyczne przyczyniają się nie tylko do poprawy kondycji skóry, ale również opóźniają procesy starzeniowe. To co istotne, dzięki dostępności peelingu kawitacyjnego hurtownia, każdy ma możliwość zadbać o zdrowy wygląd swojej cery, wykonując kilka prostych kroków w domowych warunkach bez konieczności odwiedzania gabinetu kosmetycznego.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *