Dziecko

Przy odpowiednim stroju jesienne chłody nie stanowią problemu

dziecko w chłodne dni

Jesień to wyjątkowa pora roku, pożegnanie ciepłych dni i czas na dokonanie pewnych zmian w swoich dotychczasowym życiu. Dotyczy to również garderoby, od której trzeba teraz wymagać przede wszystkim zapewnienia ciepła podczas coraz zimniejszych dni. Ubieranie niemowląt nie musi być jednak żadnym problemem, jeśli wyposażymy się w odpowiednie ubranka dla dzieci. Na szczęście sklepowe półki wręcz uginają się pod ich naporem, wybór jest przeogromny, dlatego z łatwością dobierzemy coś dla swojej pociechy – niezależnie od wieku, płci czy warunków atmosferycznych.

Wybieramy ubranka dla niemowląt i starszych pociech

Wyszykowanie się na spacer latem zajmuje niewiele czasu ze względu na przyjemne ciepło i sprzyjające warunki atmosferyczne. Niestety wraz z upływem czasu wszystko, co dobre kiedyś się kończy i nastaje jesień, a po niej zima. Ubieranie dzieci staje się większym wyzwaniem, niektórzy rodzice najchętniej ubraliby dziecku kurtkę i owinęli jeszcze grubym kocem, aby tylko nie zmarzło przez chociażby sekundę. Bardzo łatwo jednak o przegrzanie, jeśli wybierzemy niewłaściwe ubranka dla niemowląt. Niemowlę bez wątpienia nie powie nam, że się męczy od gorąca, dlatego zadaniem rodzica będzie dobranie odpowiedniego ubioru. Chłód na zewnątrz nie jest żadną wymówką do niewychodzenia z domu, wystarczy, że dobrze się do tego przygotujemy.

Strój dla dziecka

Strój dla dziecka należy dobierać w oparciu o jego wiek i warunki atmosferyczne. W przypadku noworodków i niemowląt do szóstego miesiąca życia trzeba pamiętać o cieplejszym ubieraniu ze względu na przebywanie w pozycji leżącej. Przy starszym dziecku, które już siedzi w łóżku czy chodzi, strój powinien być lżejszy. To samo dotyczy słonecznego dnia bez opadów. Z kolei przy wietrze i deszczu trzeba już sięgnąć po cieplejszy ubiór. Najmłodszym zaleca się ubierać body, spodenki ze stopkami. W wózku nie może zabraknąć grubego kombinezonu lub ciepłego śpiworka i czapki. Jeśli kombinezon ma kaptur, to wystarczy cienka czapka, a przy jego braku trzeba założyć dziecku grubszą. Przy ubieraniu starszego dziecka zaleca się kierować zasadą zakładania o jedną warstwę ubrań więcej niż siebie. Kombinezon zastąpimy kurtką lub grubą bluzą, do tego założymy ciepłe spodnie i grubsze skarpety.

Jeśli dziecko jest bardzo ruchliwe, to strój musi być lżejszy, bo łatwo o przegrzanie. Warto też pamiętać o szaliku pod szyję, chociaż dużo praktyczniejszy okazuje się być komin. Bielizna dziecięca nie może być zbyt obcisła, ale wygodna, przewiewna, z naturalnych materiałów. Klasyczny ubiór na jesień dla małego dziecka to body, cienka bluzka z długim rękawem, długie spodnie, skarpetki, gruba bluza, szalik i czapka. W chłodne dni należy też sięgnąć dodatkowo po kocyk lub pokrowiec na wózek.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *