Uroda

Zastosowanie kwasu hialuronowego, o którym powinnaś wiedzieć!

kwas hialuronowy

To jedna z najpopularniejszych substancji wykorzystywanych w klinikach medycyny estetycznej! Nic dziwnego, kwas hialuronowy pozwala w widoczny sposób poprawiać kondycję skóry oraz niwelować zmarszczki. Sprawdź, do czego jeszcze jest wykorzystywany!

Zastosowanie kwasu hialuronowego w gabinecie

Szerokie zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala stwierdzić, że jest to remedium na wszelkiego rodzaju zmiany pojawiające się wraz z wiekiem. W trakcie zabiegów, jego niewielkie ilości, wstrzykuje się do powierzchownych lub głębokich warstw skóry. Z powodzeniem stosuje się go w celu zniwelowania zmarszczek, poprawy kształtu ust (niesymetrycznych, zbyt małych), służy on również modelowaniu twarzy np. policzków, ale także pozwala zmniejszyć blizny potrądzikowe. Lekarze medycyny estetycznej chwalą sobie również zastosowanie kwasu hialuronowego, jako doskonałej substancji poprawiającej elastyczność oraz nawilżenie skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.

Jak przebiega zabieg?

W zależności od obszaru iniekcji, zabieg ten może trwać do ok. 30 minut. Po uprzednim oczyszczeniu, skóra zostaje znieczulona (niektóre preparaty zawierają już w sobie preparat znieczulający), następnie lekarz wstrzykuje niewielkie ilości kwasu hialuronowego w wybrane miejsce. Zabiegi należy powtarzać, gdyż kwas hialuronowy naturalnie wchłania się przez organizm.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetykach

Ale to nie wszystko! Musisz wiedzieć, że kiedy skórze brakuje właściwego nawilżenia, to staje się ona mniej elastyczna i pojawiają się zmarszczki. Kwas hialuronowy cechuje się możliwościami zatrzymywania wody, dlatego właśnie jest tak chętnie dodawany do kosmetyków. Sprawia, że skóra jest intensywnie nawilżona i ujędrniona. Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetykach ma wielu zwolenników, nic dziwnego, pomaga on także w wyrównaniu nierównego kolorytu skóry oraz zmniejszeniu uszkodzeń oksydacyjnych skóry.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *