Lifestyle

Jak zorganizować ślub i wesele w plenerze?

Tradycyjne śluby i wesela powoli odchodzą w niepamięć, by ustąpić miejsca nietypowym i ciekawym uroczystościom. Wiele par szuka pomysłu na ślub i wesele, które na długo pozostaną nie tylko w ich pamięci, ale również będą zapamiętane przez gości jako nietypowy i ciekawy ślub. Coraz bardziej modne stają się zaślubiny i przyjęcie na świeżym powietrzu. Oczywiście ciekawa sceneria jest tu mile widziana. Wspaniały ślub możesz jednak zorganizować z powodzeniem we własnym ogrodzie lub na łące. Jak zabrać się za organizację tego rodzaju przyjęcia? Od czego zacząć i na czym się skupić? Podpowiadamy.  

Ślub w plenerze – kościelny czy cywilny? 

Ślub kościelny w plenerze może okazać się nie lada problemem. Aby przeprowadzić ceremonię poza murami kościoła potrzebna będzie zgoda władz kościelnych, a jej uzyskanie wcale nie jest takie proste. Często należy również przedstawić konkretne argumenty, które przekonają władze do podjęcia pozytywnej decyzji. Fakt, że jest to modne i romantyczne nic tu nie pomoże. Jeśli więc planujesz ślub kościelny musisz przygotować się raczej na ceremonię wewnątrz budynku. Wówczas warto skupić się na przyjęciu, które bez przeszkód może odbyć się na dworze, w Waszej wymarzonej scenerii. O wiele łatwiej będzie więc zorganizować w plenerze ślub cywilny, gdyż wymaga to jedynie zgody urzędnika, który będzie udzielał ślubu. 

Jak zorganizować ślub w plenerze? 

Jeśli posiadasz na własność działkę lub duży ogród – jesteś na wygranej pozycji. W przeciwnym razie musisz znaleźć odpowiednie miejsce, co może okazać się nie takie łatwe. Wiele par młodych decyduje się na plenerowe wesele w tym samym miejscu, w którym odbywa się ślub. Jest wiele opcji. Jedną z najbezpieczniejszych jest organizacja wesela w ogrodzie, gdzie nieopodal znajduje się lokal weselny, do którego gości będą mogli przenieść się w przypadku niepogody. Wówczas nie ma również problemu z toaletą lub cateringiem, który może zapewnić lokal, na terenie którego odbywa się przyjęcie.  

Dekoracje na plenerowym weselu 

Plenerowe wesele to opcja dla tych, którzy chcą, aby ich przyjęcie było niezapomniane. Las, mazurska łąka czy domowy ogród? Opcji jest wiele, a wybór zależy jedynie od Was. Tego rodzaju sceneria sprawia, że nie musisz przejmować się nadmierną dekoracją, gdyż miejsca te same w sobie są niezwykle urokliwe. Jeśli marzycie o nietypowym weselu, w bliskim otoczeniu natury – wesele w plenerze to idealne rozwiązanie. Przyjęcie w plenerze sprawia również, impreza będzie luźna i niezobowiązująca. Organizując wesele w plenerze nie musisz nadmiernie martwić się dekoracją. Wystarczą detale, które będą wprowadzać ciekawy nastrój. Makramy, wstążki materiałowe, wstążki do kwiatów czy inne dodatki, idealnie ze sobą dobrane sprawią, że uzyskamy nietypowy i jednocześnie oryginalny efekt. Papeteria ślubna również powinna być dopasowana do charakteru uroczystości. W przypadku naturalnego wesela w stylu boho postaw na tradycyjne rozwiązania i prostotę, która zawsze się sprawdza, a szczególnie komponuje się z pięknymi okolicznościami przyrody.  

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *