Aranżacje

Co na ścianę w kuchni zamiast płytek?

Ściana w kuchni

Dawniej w kuchni, w jej strefie roboczej, czyli w pobliżu kuchenki do gotowania oraz zlewozmywaka, na ścianach zwykle kładło się płytki. Dzięki takiemu rozwiązaniu można było łatwo usunąć różnego rodzaju zabrudzenia ze ścian, nawet tłuste plamy, albo kolorowe po warzywach czy owocach. Dzisiaj sporo osób wybiera inne rozwiązania, dzięki którym kuchnię można atrakcyjnie zaaranżować oraz łatwo posprzątać.

Co na ścianę w kuchni zamiast płytek?

Mieszkańcy starych kamienic uwielbiają zachować ich specyficzny charakter, pozostawiają bardzo często ścianę z cegły również w kuchni. Cegły można pomalować na biało, albo zostawić w naturalnym kolorze. Aby taka ściana przez bardzo długi czas prezentowała się po prostu nienagannie, warto zaopatrzyć się w środki do pielęgnacji, które będą usuwały skutecznie różne zabrudzenia. Jeżeli zostawi się naturalny kolor cegły, różne zabrudzenia będą mniej widoczne.

Wodoodporna tapeta

Na ścianie można również umieścić wodoodpornalą tapetę, taką która nadaje się też do łazienek. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nawet w pobliżu zlewozmywaka, tapeta nie ulegnie zniszczeniu. Z pewnością taka tapeta zamiast glazury w kuchni, to jedno z bardziej nowatorskich i oryginalnych rozwiązań. Wzory tapet bywają naprawdę bardzo spektakularne, można zatem pięknie zestawić je z raczej minimalistycznymi meblami kuchennymi, w których fronty mają stonowane kolory. Będą pięknie współgrały z meblami drewnianymi, a także z meblami, które zostały wykonane z płyty MDF na wysoki połysk.

Tafla szkła zamiast płytek w kuchni

Można również zdecydować się na taflę szkła w zamiast płytek na ścianie w kuchni. Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się realizowaniem tego typu projektów. Co ważne, tafla szkła może być pokryta różnego rodzaju wzorami, co z pewnością będzie wyglądało niezwykle interesująco. Taką ścianę można bardzo łatwo utrzymać w czystości, a różnego rodzaju plamy czy zanieczyszczenia są praktycznie niewidoczne. Możliwości aranżacji jest nieskończenie wiele. Sporo osób wybiera takie rozwiązanie, bo klasyczne płytki w kuchni czasami są po prostu zbyt nudne.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *