Lifestyle

Do spacerów, na rower i na fitness – wybieramy uniwersalne buty sportowe

buty sportowe

Badania wykonane na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Centrum Badania Opinie Społecznej pokazują, że w 2018 roku około 60% Polaków deklarowało aktywność fizyczną. Społeczeństwo charakteryzuje nie tylko coraz większa chęć ruchu, ale również coraz większa otwartość na różne formy rekreacji ruchowej. Oczywiście najczęściej deklarowanymi dyscyplinami sportu była jazda na rowerze, bieganie czy spacery, czyli najprostsze formy rekreacji ruchowej, niewymagające dużego nakładu finansów. Wystarczą jedynie wygodne i dobrze dobrane buty sportowe!

Jedne na milion – czyli JEDNA para butów na MILION dyscyplin

Przy dość szerokim budżecie zakup kilku par obuwia sportowego nie stanowi oczywiście wyzwania. Ale co, jeśli lubisz urozmaicony trening, a nie możesz sobie pozwolić lub nie chcesz kupować kilku par? Rozwiązania są dwa. Zawsze można przekopać Internet w poszukiwaniu atrakcyjnych cenowo butów dedykowanych – tu z pomocą wychodzą zakładki „buty sportowe damskie wyprzedaż”. Za bardzo atrakcyjną cenę można kupić wtedy komfortowe i dobrze skrojone buty sportowe! Kolejnym rozwiązaniem jest zakup uniwersalnych butów sportowych. Zalety? Możesz uprawiać różnorodne dyscypliny sportowe posiadając jedną parę obuwia. Jazda na rowerze, bieganie, nordic walking czy zumba – wszystko jest w zasięgu Twoich nóg, a raczej butów! 

Buty sportowe damskie – jak wybrać by były uniwersalne?

Jeśli szukasz dobrych butów sportowych zwróć uwagę na parametry obuwia i jakość wykonania. Kupujesz w końcu buty, które będą użytkowane często, a więc warto by były przede wszystkim trwałe i komfortowe dla stopy. Na co zwrócić uwagę? 

– Materiał, z którego wykonane są buty. Powinien być nie tylko trwały, ale też przewiewny i łatwy do utrzymania w czystości.

– Amortyzacja, która zapewni stawom bezpieczeństwo. Jeśli uniwersalne obuwie sportowe damskie będzie służyło głównie do aktywności angażującej stawy, watro sprawdzić, czy posiadają one odpowiedni poziom amortyzacji. To nie tylko kwestia wygody, ale przede wszystkim bezpieczeństwa.

– Dopasowanie do kształtu stopy, czyli kwestia wygody i komfortu w czasie częstego użytkowania butów. Obuwie sportowe damskie powinno być dopasowane do stopy użytkownika. Zbyt wąskie spowoduje częste otarcia. Zbyt luźne będzie słabo „trzymało” stopę, co w konsekwencji może doprowadzić do kontuzji. 

To oczywiście podstawowe parametry, na które należy zwrócić uwagę, ale najważniejsza jest zdecydowanie kwestia gustu – powinny się więc podobać! Uniwersalne buty sportowe damskie są projektowane tak, by były nie tylko wygodne, ale też modne. W tym sezonie królują neonowe kolory. Dla kobiet, które nie lubią zwracać na siebie uwagi na półkach na stałe zagościły również buty sportowe w neutralnych kolorach, czyli bieli, czerni czy brązu.

Kupując buty damskie sportowe, które mają być uniwersalne warto zainwestować odrobinę większą sumę pieniędzy. Nosząc tanie buty sportowe, niskiej jakości możesz narazić się na niepotrzebne kontuzje. Droższe i dobrze dobrane uniwersalne buty sportowe damskie nie dość, że posłużą dłużej, to zapewnią komfort i wygodę w trakcie różnorodnych aktywności fizycznych. 

Czy warto zainwestować w jedną parę? Oczywiście tak, jeśli jesteś kobietą aktywną i nie możesz zdecydować się na jedną dyscyplinę sportu. Buty te jednak nie sprawdzą się, jeśli uprawiasz konkretny rodzaj aktywności fizycznej regularnie. Na przykład dla miłośniczek biegania, buty uniwersalne mogą mieć zbyt słabe parametry, być zbyt ciężkie lub posiadać za małą przyczepność podeszwy. W takich przypadkach lepiej zakupić buty dedykowane do biegania.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *