Lifestyle

Plecak nieprzemakalny jako niezbędnik podczas biwaku

plecak wodoszczelny wytrzymały

Jesteś aktywną osobą? Nie możesz doczekać się długich, ciepłych wieczorów spędzanych przy ognisku? Lubisz aktywność fizyczną nad wodą, np. spływy kajakowe? Pływanie na desce SUP? Rowerki wodne? Jeżeli na choć jedno z tych pytań Twoja odpowiedź jest twierdząca, to koniecznie musisz zaopatrzyć się w dobry plecak nieprzemakalny.

Cechy dobrego plecaka nieprzemakalnego

Dobry, specjalistyczny plecak nieprzemakalny wygląda całkiem inaczej od tych kojarzonych przez większość z nas. Przegródki zapinane na zamek, małe kieszonki, kolorowy nadruk bądź rzucające się w oczy logo dużego koncernu sportowego to coś, co mijamy codziennie na ulicy: noszą je dzieci do szkoły, osoby dorosłe na siłownię…Plecak nieprzemakalny, aby w 100% spełniał swe zadanie, musi być projektowany z myślą o zapewnieniu wodoszczelności w każdych warunkach: nawet podczas całkowitego zanurzenia. Marką, której misją jest tworzenie właśnie takich plecaków nieprzemakalnych, jest znany od kilkunastu lat na arenie międzynarodowej Over Board.

Plecak nieprzemakalny producenta Over Board

Over Board to firma zajmująca się stricte akcesoriami wodoszczelnymi. Została stworzona przez pasjonatów sportów wodnych, którzy nie mogli znaleźć na rynku niczego, co sprostałoby ich oczekiwaniom. Z czasem Over Board rozrósł się na taką skalę, że właściwie każdy amator sportów wodnych na każdym kontynencie posiada lub chciałby posiadać produkt sygnowany ich logiem. Aby zobrazować Ci możliwości plecaka nieprzemakalnego tej marki, przeanalizujmy dokładnie jeden, przykładowy model: np. plecak nieprzemakalny classic o pojemności 20l (ten model występuje w jeszcze jednej, większej pojemności 30l):

 • chroni przed wodą, piaskiem, kurzem, brudem
 • może pełnić funkcję worka żeglarskiego
 • nie tonie – unosi się na powierzchni wody wraz z zawartością. Ułatwia to znacząco poszukiwania w przypadku niekorzystnych, ekstremalnych warunków pogodowych
 • szelki są niesamowicie wygodne w użytkowaniu: dzięki regulacji każdy dopasuje plecak nieprzemakalny do swoich potrzeb
  3 d-ringi umożliwiające przypięcie dodatkowych przedmiotów
 • uchwyt znajdujący się na górze umożliwia noszenie plecaka nieprzemakalnego jak torby
 • ostatnie i najważniejsze: 3. klasa wodoszczelności, co oznacza, że rzeczy wewnątrz plecaka nieprzemakalnego pozostaną całkowicie suche nawet w przypadku całkowitego, krótkotrwałego zanurzenia!

Co poza plecakami nieprzemakalnymi?

Over Board stale dodaje do swojej oferty nowe produkty. Ostatnio wypuścił na rynek plecak nieprzemakalny dedykowany najmłodszym – w uroczym, wyjątkowym designie. Podczas biwaku, spływu, czy nawet długiej, pieszej bądź rowerowej wycieczki, kiedy jesteśmy zdani na łaskę bądź niełaskę pogody, warto zaopatrzyć się także w:

 • wodoszczelne etui na telefon
 • mapnik
 • etui na tablet, aparat fotograficzny i wszelką inną elektronikę
 • niewielką torebkę typu “nerka”, dzięki której wszystkie drogocenne drobiazgi będą zawsze pod ręką
 • dużą torbę, w której pomieścimy suche ubrania na zmianę, a nawet śpiwór bądź namiot (do tego świetnie nadaje się torba TrekDry o pojemności aż…90l! Torba ta może być także używana jako plecak nieprzemakalny, gdyż została dodatkowo wyposażona w wygodne szelki)
 • sakwę wodoszczelną na rower

Gdzie znaleźć akcesoria Over Board

Plecak nieprzemakalny marki Over Board oraz wszystkie inne, wymienione wyżej akcesoria znajdziesz na stronie www.gokajak.com. Jest to sklep internetowy posiadający w swojej ofercie asortyment od producentów z całego świata. Konkurencyjne ceny, szybka wysyłka, ogromny wybór to tylko niektóre z jego zalet. Inwestując w plecak nieprzemakalny marki Over Board, dokonujesz zakupu produktu, który będzie Ci służył przez wiele, wiele lat. Naprawdę warto.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *