Lifestyle

Dobierz perfumy do okazji – kilka praktycznych wskazówek

prezenty a perfumy

Półki perfumerii uginają się od pięknych zapachów. Nie wszystkie one jednak pasują na każdą okazję. Te, które będą dobre na randkę, nie sprawdzą się na biznesowe spotkanie i na odwrót Jak poznać, które pachnidła są tymi na co dzień, a które na wyjątkowe okazje? Jeśli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się, jak dobierać perfumy do okazji.

Perfumy na co dzień i do pracy

Perfumy do pracy to te, które nosimy na co dzień i to przez wiele godzin. Musimy dobierać je uważnie i brać pod uwagę nie tylko własne upodobania zapachowe, ale i potrzeby otoczenia. Zapach, który będziemy nosić w biurze czy na spotkaniu biznesowym nie może drażnić, utrudniać skupienie i koncentrację, wywoływać ból głowy czy mdłości. Specjaliści zalecają więc, aby na co dzień i do pracy sięgać po zapachy lekkie, delikatne, subtelne. W przypadku kobiet doskonałym wyborem będą lekko kwiatowe, aldehydowe, orientalne, mężczyźni sięgać mogą po pachnidła korzenne oraz zawierające nuty drzewne. Warto zadbać o to, aby zapach perfum na co dzień był delikatny, ale trwały, nie ciągnął się ogonem za osobą, która go nosi. Nie powinien on również bazować na esencjach powszechnie uważanych za afrodyzjaki, zamiast tego na woniach uniwersalnych, które pasują zarówno do biura, jak i spotkania z przyjaciółmi na mieście.  

Jaki zapach na specjalne wyjścia wyjątkowe okazje

Na toaletce każdej kobiety i mężczyzny oprócz perfum na co dzień stać powinny te na wyjątkowe okazje i specjalne wyjścia. „Ubierać” będzie można się w nie na randki, bale karnawałowe, imprezy w klubie, wieczorne kolacje, wesela itp. Osoby, które lubią niszowe i oryginalne zapachy swoją idealną kompozycję na wieczór znajdą na http://amisell.pl/marki-niszowe/tiziana-terenzi/ wśród propozycji marki Tiziana Terenzi. Doskonale oddają one charakter zapachów na wyjątkowe okoliczności. Bazują na trwałych, mocnych, intensywnych woniach, które przyciągają wzrok i zachwycają otoczenie. Odnaleźć można w nich również wiele woni, które powszechnie uważane są za afrodyzjaki, a więc rozpalają i pobudzają zmysły, dlatego propozycje Tiziana Terenzi będą dobrym pomysłem na prezent dla drugiej połówki czy też dopełnieniem randkowej stylizacji,

Idealne perfumy dla bizneswoman

Eleganckie kobiety, stające na czele firm i światowych biznesów swoją pozycję powinny podkreślać zapachem – koniecznie takim, który będzie oddawał ich osobowość, a także wpisywał się w charakter pracy. Na spotkaniu biznesowym, negocjacjach, w biurze najlepiej spiszą się pachnidła delikatne i lekkie. W nich każda bizneswoman będzie czuć się profesjonalnie, a jednocześnie kobieco. Takie poczucie zapewnią wyrafinowane zapachy drzewne np. z wetywerią, cedrem, sandałowcem, aldehydowe, delikatnie kwiatowe i owocowe. W biznesie unikać należy natomiast woni ciężkich, intensywnych, zmysłowych i seksownych. Na spotkaniach biznesowych niewskazane jest również noszenie woni cytrusowych – lekkich i kojarzących się z wakacjami.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *