Zdrowie

Wybór odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego do domu

visamed rehabiltiacja

Każda jednostka chorobowa wymaga podjęcia stosownego leczenia oraz rehabilitacji. W niektórych przypadkach nieodzownym elementem owej rehabilitacji staje się dostęp do profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego. Odnosząc się do jego jakości, należy nadmienić, że stanowi ona kluczowy element mający realny wpływ na ostateczne rezultaty oraz na skuteczność leczenia i rehabilitacji.

 Mówiąc o sprzęcie rehabilitacyjnym, wskazujemy na wiele różnych elementów, w tym:

  • – łóżka rehabilitacyjne,
  • – wózki inwalidzkie,
  • – chodziki, balkoniki, ambonki,
  • – koncentratory tlenu,
  • – materace przeciwodleżynowe,
  • – stoliki przyłóżkowe,
  • – przenośne WC,
  • – wyciągniki.

Zakres przedmiotowy tego sprzętu może być różnorodny i bynajmniej nie ogranicza się do wymienionych powyżej elementów.

Łóżka rehabilitacyjne

Spośród wielu elementów wchodzących w skład sprzętu rehabilitacyjnego, niewątpliwie bardzo pożądane i popularne są łóżka rehabilitacyjne. Ten element pozwala osobie chorej poprawić niektóre funkcje ruchowe, pozwala na samodzielne wykonywanie pewnych czynności (w ograniczonym zakresie). Ponadto również owe łóżka rehabilitacyjne to element, dzięki któremu również opieka nad osobą chorą jest znacznie łatwiejsza, a czasem po prostu możliwa.

Profesjonalne łóżka rehabilitacyjne zazwyczaj są sterowane elektrycznie, posiadają specjalne wyciągniki, istnieje możliwość podniesienia pacjenta do odpowiedniej wysokości, istnieje możliwość sterowania pochyłem części, na której leży głowa. Ponadto także owe łóżka posiadają kółka, co pozwala na ich swobodne przemieszczanie w ramach jednego pomieszczenia, pozwala na ich dowolne ustawienie względem okna, drzwi czy też innego elementu.

Opcje pozyskania sprzętu rehabilitacyjnego

Ze sprzętu rehabilitacyjnego można korzystać nie tylko w szpitalu czy też w specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym. Na skutek znacznie większej dostępności owego sprzętu w sklepach medycznych oraz w wypożyczalniach, jest on możliwy do pozyskania bezpośrednio do domu pacjenta. Coraz większym powodzeniem współcześnie cieszą się wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. Jednostkowo koszt pozyskania wymaganego sprzętu jest znacznie niższy niż w przypadku opcji jego zakupu. Tym samym można mówić o większej dostępności tego sprzętu.

Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego

Na polskim rynku funkcjonuje wiele wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Visamed jest jednym z tych czołowych. Z jednej strony mowa jest o bardzo dużej ilości sprzętu będącego do dyspozycji pacjentów. Z drugiej strony mowa jest także o bardzo korzystnych dla pacjenta warunkach. Visamed gwarantuje wysoką jakość sprzętu przekładającą się na jakość samej rehabilitacji. Oprócz bardzo atrakcyjnych cen, należy wskazać na brak pobieranej kaucji, na dowóz sprzętu do domu pacjenta, na jego wniesienie, montaż oraz instruktaż użytkowania.

W momencie, gdy ów sprzęt nie jest już konieczny, pracownik wypożyczalni dokonuje jego odbioru, czym nie muszą się martwić osoby rehabilitowane ani ich opiekunowie. Visamed jest podmiotem, który gwarantuje zwłaszcza dostępność do łóżek rehabilitacyjnych różnych wielkości wraz z materacami przeciwodleżynowymi.

Sprzęt rehabilitacyjny pozwala odzyskać zdrowie i poprawić jakość codziennego życia. Z aspektem korzystania z niego zatem nie należy zwlekać, ale od samego początku danego schorzenia należy go pozyskać, aby było można mówić o najlepszej i największej efektywności. W tym względzie jeszcze raz należy w sposób szczególny przyjrzeć temu, co ma do zaoferowania Visamed. Osobom zainteresowanym tematem ochrony zdrowia polecamy również lekturę artykułów opublikowanych na łamach serwisów:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *