Zdrowie

#Zostańwdomu i gotuj? A może dieta pudełkowa?

dieta pudełkowa a koronawirus

Epidemia wywróciła życie wielu z nas do góry nogami. Część pracuje zdalnie, część chodzi do biura, a wszyscy martwią się o to, co będzie za chwilę. Spora część osób, które przeszły na zdalny tryb pracy narzuciła sobie jednak bardzo drakońskie restrykcje. Okazało się, że wszyscy powinniśmy ćwiczyć, zdrowo jeść, rozwijać się, a przy tym oczywiście wypełniać normalne obowiązki. Czemu jednak trochę nie odpuścić i nie zamówić na przykład diety pudełkowej w Łodzi?

  1. Gotowanie czy dieta pudełkowa?
  2. Jak wybrać catering dietetyczny?

Gotowanie czy dieta pudełkowa?

Ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi oraz większości aktywności podejmowanych poza domem niesie w sobie wiele zagrożeń. Spora część z nas wylądowała na kanapach, przy domowych biurkach. Coraz mniej się ruszamy, a co paradoksalnie za tym idzie – więcej również jemy. Aby uniknąć dodatkowych kilogramów i wykorzystać ten szczególny czas na zadbanie o siebie, można rozważyć zakup diety pudełkowej. Catering dietetyczny w Łodzi (https://cateringfoodharmony.pl/lodz/) daje wiele możliwości dostosowania zamówienia do własnych preferencji – są opcje wege, bez glutenu, laktozy, nabiału, do wyboru jest zestaw 5 posiłków albo lunch box dla dwojga. Bez stresu, prosto pod drzwi, oczywiście z zachowaniem wszystkich niezbędnych norm bezpieczeństwa. To rozwiązanie idealne, które pozwala skupić się na innych zadaniach, ograniczyć wizyty w kuchni i zapanować nad wagą w czasie radykalnego zmniejszenia aktywności. Oczywiście, jeśli ktoś tylko lubi gotować, to wystarczy, że włączy do domowego menu nieco mniej kaloryczne przepisy z większym wykorzystaniem warzyw i owoców. Wiele pracujących mam obecnie musi jednak nie tylko pracować zdalnie, pomagać dzieciom w nauce, lecz także gotować dla rodziny. Catering dietetyczny, kolorowe smoothie na wzmocnienie odporności to dla nich godne polecenia rozwiązanie.

dieta pudełkowa

Jak wybrać catering dietetyczny?

Jeśli szukasz w Łodzi cateringu dietetycznego, to najpierw ustal, jakie menu cię interesuje. Oczywiście każdy catering ma już dziś menu standardowe oraz wege, natomiast coraz więcej osób potrzebuje dań, z których wyeliminowany został gluten, laktoza, cukier. Sporej części zależy na przeprowadzeniu krótkiej, ale wzmacniającej organizm diety z pomocą smoothie lub soków. Części osób zależy jedynie na dostarczeniu posiłku w trakcie lunchu, kiedy zajęci pracą zdalną nie mają czasu na gotowanie. Jeszcze inni, dotychczas bardzo aktywni fizycznie i szukający sposobu na ćwiczenia w domu, potrzebują diety dla osób bardziej aktywnych. Epidemia nie musi prowadzić do porzucenia wszystkich dobrych i zdrowych nawyków. Dieta pudełkowa jest jednym ze sposobów zadbania o swoje zdrowie i samopoczucie.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *